Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Finansų ekspertė Odeta Bložienė: vaiko mobiliojo ryšio sąskaitai – iki dvidešimt litų per mėnesį

Aktyvioje klasėje naudojamasi išmaniaisiais telefonais
Gedimino Tamulyno nuotr. / Vaikai su išmaniaisiais telefonais
Šaltinis: 15min
0
A A

Suma vaiko mobiliajam ryšiui šeimos biudžete turėtų būti numatyta dar prieš perkant telefoną, o per mėnesį ji turėtų siekti iki 20 litų. „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto vadovė Lietuvoje Odeta Bložienė sako, kad nors vaiko mobilusis ryšys kainuoja nedaug, bet tėvai turi pasirengti sąskaitą už paslaugas išmaniai valdyti.

„Norėdami išvengti netikėtų sąskaitų už vaiko telefoną tėvai turėtų planuoti šeimos biudžetą ir bendrauti su vaiku. Sąskaitą išpūsti gali papildomai apmokestintos paslaugos, programėlės ir žaidimai internete. Efektyviausios priemonės to išvengti yra vaiko finansinio raštingumo ugdymas ir išlaidų kontrolės paslaugos“, – sako „Swedbank“ ekspertė.

Ji atkreipia dėmesį, kad šeimoms naudinga su vaiku apie finansus pradėti kalbėti anksčiau. Tėvai turėtų pasakoti ne tik kiek daiktai kainuoja, bet ir kaip uždirbami pinigai, kodėl juos reikia taupyti. Vaiką reikia mokyti atskirti norus ir poreikius.

„Kai tėvai vaikui nuperka telefoną, su juo jau reikia pradėti kalbėti apie pinigų vertę ir atsakomybę. Vaikai yra imlūs informacijai, todėl apie finansus galima kalbėti jau su šešiamečiu. Ypač, jei informacija yra pateikiama kaip žaidimas“, – pasakoja moteris.

„Bitė Lietuva“ generalinis direktorius Chrisas Robbinsas pastebi, kad susidomėjimas išlaidų kontrolės paslaugomis ūgteli mokslo metų pradžioje. Tuomet nuperkamų telefonų skaičius pastebimai paauga ir dalis jų atitenka vaikams.

Jo teigimu, iki šiol tėvai vaikų sąskaitą „Bitėje“ valdė nustatydami sąskaitos „lubas“. Ją savo vaikams yra įjungę daugelis bendrovės klientų. „Jie labai vertino šią paslaugą, nes ji veikia realiu laiku. Tai reiškia, kad klientas apie vaiko pasiektą limitą sužinos iškart, o ne kitą dieną, ir išvengs dar didesnių išlaidų“, – sako „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius Chrisas Robbinsas.

Dabar bendrovė ją įdiegė ir į pirmąją Lietuvoje integruotą paslaugą „Rūpestingi tėvai“. Ją sudaro ekspertų ir „Bitės“ saugaus elgesio el. erdvėje patarimai tėvams ir jų atžaloms bei to paties pavadinimo programėlė vaikų išmaniesiems telefonams.

Nemokama programėlė seka vaikų telefono sąskaitos limitą, blokuoja netinkamą interneto turinį, žemėlapyje parodo, kur yra vaiko mobilusis, ir leidžia jam prisiskambinti, net kai telefono garsas yra išjungtas. Jei vaikai ją ištrina iš savo išmaniojo, tėvai apie tai informuojami SMS žinute.

informacija
BITĖ LIETUVA, UAB
Vadovas: Nikita Sergienko Darbuotojų sk.: 649 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką