Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Finansų ministerija skelbia, iš ko paims, o kam atseikės

Lietuvos bankas pristatė naują 20 eurų banknotą
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Eurai
Šaltinis: 15min
1
A A

15min pavyko gauti detalesnius „Pokyčių krepšelio“ skaičiavimus, kurie atskleidžia, kad perskirsčius sutaupytas lėšas ministerijoms, jų išlaidos kitąmet išaugs 360 mln. eurų. Tačiau ministerija nedetalizuoja, kokios programos bus baigtos, o kur skiriami papildomi pinigai bus naudojami, taip pat nurodo, kad skaičiai dar ne galutiniai.

Finansų ministerija pirmadienį skelbė, kad po dvi savaites trukusių premjero, finansų ministro ir kitų ministerijų diskusijų dėl lėšų paskirstymo – vadinamojo „pokyčių krepšelio“ – pasiektas susitarimas.

Nurodyta, kad ministerijos kartu ketina sutaupyti 259 mln. eurų.

Paprašyta patikslinti skaičius Finansų ministerija atskleidė, kaip dėliosis būsimasis biudžetas, tačiau priduria, kad galutinis biudžetas dar keisis.

Grynąja apimtimi taupys tik 6 ministerijos, o 8-ioms išlaidos didės arba jos nesikeis. O bendros ministerijų ir kitų asignavimų valdytojų išlaidos kitąmet didės iš viso 360 milijonų eurų.

„Norime akcentuoti, kad vadinamojo „pokyčio krepšelio“ skaičiai yra preliminarūs iki tol, kol jie kartu su Valstybės biudžetu bus pateikti Vyriausybei – rugsėjo gale. Jie – diskusijų, derybų, pasibaigusių projektų peržiūros ir numatomų pajamų, kitų rodiklių bendras rezultatas, dėl to komentuoti, kodėl pavyzdžiui pirmas „sutaupymo“ skaičius skiriasi nuo antrojo ir gal net skirsis nuo galutinio – nėra prasminga. Net ir pasibaigus deryboms, iki šiol neturime galutinių duomenų iš visų ministerijų“, – teigiama 15min atsiųstame ministerijos komentare.

Taip pat teigiama, kad tokios apimties ir gilumo valstybės biudžeto išlaidų peržiūrėjimas apskritai buvo atliekamas pirmą kartą.

„Todėl, siekdami skaidrumo ir atvirumo, norėdami šį procesą parodyti, kiek įmanoma aiškiau, pateikėme ir įvairius tarpinius rezultatus. Finansų ministras dar kartą pabrėžia kad derybas vertina kaip efektyvias, o jų rezultatą – rodantį Vyriausybės vieningumą, bendrą šalies poreikių ir Vyriausybės tikslų matymą“, – teigiama komentare.

Galutinis Vyriausybės siūlomas valstybės biudžeto projektas Seimui bus teikiamas ne vėliau kaip 2017 spalio 17 dieną.

Planuojama, kad kitų metų valstybės ir savivaldybių biudžetų pajamos sieks 11,06 mlrd. eurų, o išlaidos – 11,478 mln. eurų

Vadinamasis „pokyčių krepšelis“, kuris sudaro kiek daugiau nei 5 proc. biudžetų išlaidų, – tai Vyriausybės prioritetiniams darbams ir anksčiau įstatymais prisiimtiems įsipareigojimams vykdyti reikalingos lėšos.

Iš viso kitąmet jis sieks 617,5 mln. eurų, jau skelbta, kad didžiąją dalį jų sudarys šiemet ministerijų baigiamos vykdyti programos, priemonės ir investicinių projektų lėšos, efektyvumo didinimo priemonės ir didesnis pajamų surinkimas. Tačiau Finansų ministerija nedetalizuoja konkrečių taupymo ir išlaidų priemonių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką