Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 9d. 11:49

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė: sumažinus alkoholio akcizą, pavasarį turbūt teks peržiūrėti biudžeto planą

Ingrida Šimonytė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Ingrida Šimonytė
Ketvirtadienį galutinai svarstydamas kitų metų biudžejo projektą, Seimas pritarė Vyriausybės siūlymui didinti kitų metų nacionalinio biudžeto deficitą 100 mln. Lt. Tokios sumos planuojama negauti parlamentui sumažinus alkoholio akcizą.

Pasak finansų ministrės Ingridos Šimonytės, kitų metų biudžeto pajamų plane numatyta, kad alkoholio bus suvartota panašiai tiek, kiek šiemet. Tačiau Vyriausybė tikėjosi, kad pagerinus mokesčių administravimą pajamos iš akcizų už svaigalus turėjo paaugti keliolika procentų. Tačiau 
antradienį Seimui maždaug ketvirtadaliu sumažinus akcizo tarifą, Vyriausybė perskaičiavo pajamų planą ir sumažino jį 100 mln. Lt.

Tai nėra šiaip biudžeto didėjimas, dėl kurio Lietuvoje paprastai niekam neskauda galvos, išskyrus finansų ministrą, – parlemente kalbėjo I.Šimonytė.„Tai nėra šiaip sau biudžeto padidėjimas, dėl kurio Lietuvoje paprastai niekam neskauda galvos, išskyrus finansų ministrą“, – parlemente kalbėjo I.Šimonytė. Ji atkreipė dėmesį, kad nukirpus akcizą sunku tiksliai prognozuoti, kaip kis pajamų planas, todėl tuomečiam Finansų ministerijos vadovui balandį greičiausiai teks ateiti į Seimą su pasiūlymais, kaip koreguoti biudžetą.

Šiam siūlymui mažinti pajamų planą Seimo nariai pritarė bendru sutarimu, tačiau jis galutinai bus patvirtintas kiek vėliau ketvirtadienį, mat parlamentas ketina galutinai balsuoti dėl 2011 metų nacionalinio biudžeto. Anksčiau buvo numatyta, kad viešųjų finansų deficitas sieks 5,8 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Dabar skirtumas tarp visų valstybės pajamų ir išlaidų turėtų didėti 5,9 proc. BVP, tačiau Tačiau Finansų ministerijos atstovai tvirtina, jog tikslas, kad konsoliduotas valdžios sektoriaus deficitas 2011 metais siektų 5,8 proc. BVP, išlieka. Tiesa, alkoholio akcizo mažinimą dar gali vetuoti prezidentė Dalia Grybauskaitė, tačiau tai jau nepakeis biudžeto pajamų plano.

Grasina skųsti biudžetą Konstituciniam Teismui

Parlamentas ketvirtadienį taip pat nepritarė opozicinės Socialdemokratų frakcijos atstovo Vytenio Povilo Andriukaičio siūlymams sumažintos pensijos dalį pripažinti valstybės skola. Tuomet jis pagrasino, kad skųs kitų metų biudžeto įstatymą Konstituciniam Teismui „už tai, kad paliko biudžete galioti nepakeistas nuostatas dėl pensijų, kitų socialinių išmokų ir biudžetininkų algų sumažinimo bei nepripažįsta valstybės skola dėl to žmonių patirtų praradimų“.

Seimas jau du kartus atmetė V.Andriukaičio siūlymus kreiptis į KT dėl įstatymų, pagal kuriuos nuo 2010 metų sumažintos pensijos, atlyginimai bei išmokos, pripažinimo antikonstituciniais ir jų galiojimo. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

21:57
01:27:07
01:32

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką