TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Finansų rinkos priežiūrą ketinama perduoti Lietuvos bankui

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybė pritarė parengtai koncepcijai sujungti finansų rinkos priežiūros institucijas – naikinti Vertybinių popierių ir Draudimo priežiūros komisijas, jų funkcijas perduoti Lietuvos bankui, taip pat sudaryti atskirą patariamąją politikos formavimo bei stebėjimo instituciją – Finansų rinkos reglamentavimo ir priežiūros patariamąją komisiją.

Sprendimas sujungti finansų priežiūros institucijas buvo priimtas atsižvelgus ir į Saulėlydžio komisijos siūlymus. Prielaidas šiam sprendimui sudarė besikeičiančios finansų rinkų sąlygos, stiprėjanti jų integracija ES ir pasaulio mastu, sparčiai didėjanti naujų rinkos priemonių įvairovė, teigiama pranešime spaudai.

Būdamas atsakingas už visos finansų rinkos priežiūros procesą, Lietuvos bankas turėtų prieigą prie visos reikiamos informacijos, galėtų geriau įvertinti kylančias grėsmes, o tai turėtų teigiamos įtakos visos finansų sistemos stabilumui. Priežiūros funkcijas Lietuvos bankas finansuotų savo lėšomis, kurias papildytų prižiūrimų subjektų mokamos įmokos.

Savo ruožtu Finansų rinkos reglamentavimo ir priežiūros patariamoji komisija teiktų siūlymus finansų ministrui dėl politikos formavimo finansų rinkų srityje ir patartų Lietuvos bankui dėl priežiūros praktikos, teisinio reguliavimo derinimo atskiruose finansų rinkos sektoriuose, nagrinėtų kitus finansų rinkos aktualius klausimus.

Toks Lietuvos finansų rinkos priežiūrą atliekančių institucijų sujungimo modelis pasirinktas įvertinus užsienio valstybių praktiką bei tendencijas po 2008 m. globalios finansų krizės (akcentuota centrinių bankų svarba prižiūrint finansų rinkas), tarptautinių organizacijų rekomendacijas ir Lietuvos finansų sektoriaus specifiką.

Panašus finansų rinkos priežiūros modelis, kai viso finansų sektoriaus priežiūrą atlieka šalies centrinis bankas, yra Čekijoje, Slovakijoje, Suomijoje, Airijoje.

Numatoma, kad pagal šią koncepciją pertvarkyta finansų rinkų priežiūros sistema pradėtų veikti nuo 2012 m. sausio 1 dienos.

 

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką