Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„FX Trading“: Investuodami nestatykite visko ant vienos kortos

Aukso luitai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Mažinkite riziką investuodami į skirtingas turto klases
Šaltinis: 15min
0
A A

Juk būtų puiku, jei, investuodami į vertybinių popierių rinką, naftą ar auksą, galėtumėte sumažinti riziką. Kai kuriuos rizikos mažinimo metodus taiko profesionaliai, kiti lengvai suprantami ir paprastam invesuotojui, rašo „FX Trading“ analitikai.

Investicinis rizikos draudimo fondas pasiekia  5 – 8 proc. vidutinį metinį pelningumą, bet retais atvejais jis pakyla iki didesnės, nei 15 proc. ribos.Taip nutinka dėl to, kad dalis jo turto yra apdraudžiama ribojant investicinę riziką, o šios priemonės  daro įtaką fondo pelningumui. Toks rizikos draudimas investicinį fondą saugo nuo didesnių nuostolių ateityje.

Apsidraudžiant ir valdant riziką, svarbu savo investicijas diversifikuoti. Formuoti tokį investicinį portfelį, kuris atitiktų asmeninius poreikius prisiimamos rizikos ir pelningumo atžvilgiu. Labai svarbus pozicijos dydžio parinkimas:  negalima visų pinigų išleisti vienai investicijai, o aktyvaus investuotojo taisyklė dar griežtesnė – vienas pavedimas pirkti ar parduoti neturi viršyti 5 proc. visų investicijų vertės.

Taip pat rizika sumažinama investuojant į kelias skirtingas turto klases vienu metu, pavyzdžiui, dalį pinigų skiriant akcijoms pirkti, dalį išledžianti valstybės obligacijoms, dalį savo lėšų laikant grynųjų pinigų pavidalu.

Išskaidytos investicijos suteiks jums laisvę įvairiems investiciniams sprendimams skirtingu laiko momentu, o tai jums leis pasinaudoti platesnėmis rinkos galimybėmis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką