15min be reklamos
2022 12 01, 13:39

G.Skaistė: EK įvertins, ar Lietuva tinkamai atliko „namų darbus“ RRF paramai

Lietuvai vėliau nei planuota pateikus Europos Komisijai (EK) pirmąjį prašymą išmokėti 565 mln. eurų subsidiją iš Europos Sąjungos Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano (RRF) finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, jog Komisija įvertins, ar Lietuva tinkamai atliko numatytus darbus.
Gintarė Skaistė
Gintarė Skaistė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Mokėjimo prašymas pateiktas, jame įvardyti visi rodikliai, kuriuos turėjome įsipareigojimą pasiekti su pirmu mokėjimo prašymu. Europos Komisija turi keletą mėnesių mūsų mokėjimo prašymui įvertinti ir pateikti savo verdiktą. Turbūt jų vertinimas pasakys, ar visi darbai atlikti korektiškai ir tinkamai“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė G.Skaistė.

Pasak jos, vienas laiku neatliktų įsipareigojimų buvo nekilnojamo turto (NT) mokesčio modelis – atnaujintą jo projektą Finansų ministerija pateikė trečiadienį.

„Vienas iš susijusių rodiklių buvo nekilnojamo turto mokesčio modelio variantas“, – teigė G.Skaistė.

Lapkričio pradžioje skelbta, kad Vyriausybė laiku neatliktų „namų darbų“ atidėjo pirmąjį prašymą Komisijai, o be NT mokesčio, nebuvo priimti sprendimai dėl Darnaus judumo fondo steigimo ir nepakeista Strateginio valdymo metodika.

Finansų ministerija ketvirtadienį pranešė, jog Lietuva pateikė EK pirmąjį prašymą išmokėti 565 mln. eurų subsidiją iš RRF plano. EK turėtų per du mėnesius jį įvertinti ir pritarus ES Tarybai skirti paramą už pirmuosius 33 rodiklius.

G.Skaistė anksčiau pripažino, kad laiku nepadarius kai kurių darbų prašymas EK buvo atidėtas, tačiau ji žadėjo tai padaryti iki metų pabaigos, o prašyme bus pasiūlyta pakeisti RRF planą prašant ne tik subsidijos, bet ir paskolos atsinaujinančios energetikos plėtrai.

Anksčiau skelbta, kad Lietuvai numatyta iš šio plano skirti iki 3 mlrd. eurų paskolų ir 2,225 mlrd. eurų dotacijų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką