Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 06 16, 17:26

G.Skaistė: papildoma parama šiuo metu dar labiau padidintų infliaciją

Finansų ministrė Gintarė Skaistė teigia, jog papildoma parama šiuo metu dar labiau padidintų infliaciją, todėl Seimo opozicijos siūlomas priemones ji vertina atsargiai. G.Skaistė kartoja, kad naujos priemonės galėtų būti svarstomos rudenį.
Gintarė Skaistė
Gintarė Skaistė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Papildomos priemonės turi būti labai atsargiai vertinamos, nes reikia taip pat turėti omenyje, kad papildomos pajamos žmonėms, papildomos išlaidos biudžeto yra taip pat susijusios ir su infliacijos rodikliais, kurie reaguoja į tas priemones. Norint neįsukti spiralės, reikia būti atsakingiems ir stebėti esamą situaciją“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė G.Skaistė.

Gegužę suderinta metinė infliacija Lietuvoje siekė 18,5 proc. G.Skaistės teigimu, Vyriausybė yra pasirengusi reaguoti į galimas ekonomikos permainas ateityje ir, jeigu reikės, papildomą paramą dėl infliacijos gali siūlyti rudenį.

Esam pasirengę reaguoti ir pasiūlyti papildomas priemones. Iš esmės rudenį galėsime grįžti prie diskusijų.

„Kalbamės su kitomis ministerijomis ir stebime ekonominę situaciją, matysime rudenį, tikimės, kad infliacijos rodikliai pradės mažėti pasibaigus vasarai, jeigu matysime, kad šios prognozės neišsipildo ir ekonominė situacija, kuri labai stipriai reaguoja į karą Ukrainoje, keičiasi iš esmės, esam pasirengę reaguoti ir pasiūlyti papildomas priemones. Iš esmės rudenį galėsime grįžti prie diskusijų“, – kalbėjo G.Skaistė.

Ministrė abejoja, ar tikslinga taikyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatas, kurios, pasak jos, yra netikslios ir galutinio vartotojo nepasiekia.

„Mano asmenine nuomone, PVM tuose sektoriuose, kuriuose kainos nėra reguliuojamos, jos nėra taiklios ir dažniausiai visa savo apimtimi nepasiekia galutinio vartotojo, o tai reiškia, kad jos kainuoja biudžetui brangiau nei pasiekia naudą galutiniai vartotojai. Tokiu atveju jos nėra taiklios, nėra teisingos. Teisingiau yra imtis papildomų priemonių, orientuotų į pažeidžiamiausias visuomenės grupes“, – sakė G.Skaistė.

Opozicinė Lietuvos regionų frakcija kaip antiinfliacinį paketą siūlo Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisas dėl nulinio PVM tarifo maisto produktams ir 5 proc. malkoms, elektrai ir gamtinėms dujoms buitiniams vartotojams.

Ministrė atkreipė dėmesį ir į Europos centrinio banko planus didinti bazinę palūkanų normą, kuri reiškia skolinimosi brangimą. Pasak jos, dėl to reikia grįžti prie tvarios fiskalinės politikos: „priemonės turi būti laikinos, taškinės ir labiau orientuotos į pažeidžiamas visuomenės grupes“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką