Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Gandai apie investuotojų bėgimą iš besivystančių rinkų yra gerokai perdėti

Azijos rinkos antradienio rytą pasitiko smukimu.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / ​CNBC: gandai apie investuotojų bėgimą iš besivystančių rinkų buvo gerokai perdėti
Šaltinis: 15min
0
A A

Pastarųjų mėnesių antraštės šaukia, kad investuotojai traukiasi iš besivystančių rinkų. Tačiau, CNBC kalbinto eksperto teigimu, kalbos apie investuotojų paniką yra smarkiai perdėtos.

„Yra manoma, kad investuotojai traukiasi iš besivystančių rinkų. Tokie teiginiai daugiausia paremti EPFR informacija“, – sakė Alberto Adesas,  „Bank of America Merrill Lynch“ atstovas.

EPFR yra kompanija, visame pasaulyje finansų įmonėms teikianti informaciją apie turto pasiskirstymą.

„Tai yra labai mažas pavyzdys, kalbantis daugiausia apie mažmeninius investuotojus. Jeigu rasite papildomos informacijos, tai neįžvelgsite jokio kapitalo pasitraukimo“, – sakė analitikas.

„EPFR Global“ seka pinigų judėjimą investiciniuose fonduose ir biržoje prekiaujamuose fonduose. Pasak A.Adeso, šios kompanijos pateikiama informacija atspindi tik dešimtadalį pasaulio fiksuotų pajamų aktyvų.

Yra trys faktoriai, pasak A.Adeso, paneigiantys gandą, kad kapitalas traukiasi iš besivystančių rinkų.

Kai mažmenininkai palieka besivystančias rinkas, didžiuliai instituciniai investuotojai, tokie kaip pensijų fondai, draudimo kompanijos, vis dar investuoja į besivystančias valstybes.

Visų pirma šios valstybės pastaruoju metu išleido rekordiškai daug vertybinių popierių, kurie sulaukė didelės paklausos.

Be to, jeigu pažvelgtumėte į užsienio kapitalo dalyvavimą vietinėse valiutų rinkose, pamatytumėte, kad nuo kritimo birželį situacija stabilizavosi. Pavyzdžiui, 2013 metų gruodį Indonezijoje 32,5 proc. kapitalo vietinėje valiutų rinkoje buvo užsienio kapitalas. Palyginti su tų pačių metų birželiu, šis skaičius augo 0,6 proc.

Taip pat A.Adesas priduria, kad pokalbiai su pirmaujančiais tarptautiniais investicijų vadybininkais „Fidelity“ ar  „Aberdeen Asset Management“ perša mintį, kad, kai mažmenininkai palieka besivystančias rinkas, didžiuliai instituciniai investuotojai, tokie kaip pensijų fondai, draudimo kompanijos, vis dar investuoja į besivystančias valstybes, nors galbūt ir ne tiek daug kaip prieš kelerius metus.

„EPFR tik parodo, ką veikia mažmenininkai. Tačiau jie tėra maža rinkos dalis ir tikrai ne pati svarbiausia, mąstant apie ilgalaikį tos rinkos vystymąsi“, – sakė analitikas.

„Evli Securities“ valdybos pirmininkė Jolanta Jurga ketvirtadienį Vilniuje sakė, kad iš besivystančių rinkų bėga kapitalas. Iš Rusijos, pavyzdžiui, išeina ne tik užsienio investuotojai, bet ir patys rusai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką