Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gavus Europos Sąjungos paramą stadionas ant Šeškinės kalno Vilniui kainuos vos 4 mln. eurų

Nacionalinis stadionas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Nacionalinis stadionas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto taryba paskutiniame savo posėdyje pritarė klausimo dėl būsimojo daugiafunkcio sveikatinimo, švietimo, kultūros ir užimtumo skatinimo komplekso su stadionu pateikimui. Sprendimas dar nėra galutinis, tačiau jau praveria duris tam, kad gegužę būtų skelbiamas konkursas dėl rangovo, projektuotojo ir operatoriaus parinkimo.

Nacionalinis stadionas ant Šeškinės kalno pradėtas statyti dar sovietmečiu, tačiau iki šiol tebestovi tik jo griaučiai. Dabar šioje vietoje planuojamas daugiafunkcinis sveikatinimo, švietimo, kultūros ir užimtumo skatinimo kompleksas su stadionu. Lėšų jam ketinama gauti iš Europos Sąjungos fondų, o Vilniaus miesto dalis tesiektų 4 mln. eurų.

Anot kadenciją baigiančio mero Artūro Zuoko, projektą kuruoja Vyriausybė, o savivaldybė tik dalyvauja procese. Tikimasi rasti privatų investuotoją ir jam padedant pagaliau pastatyti Vilniui stadioną ir dar ne vieną miestui reikalingą objektą.

„Ministro pirmininko sudaryta darbo grupė dirba, aš jai vadovauju. Darbo grupė yra padariusi viską, kad gegužę galėtume skelbti dėl rangovo, projektuotojo ir operatoriaus parinkimo“, – teigė A.Zuokas.

Šiuo sprendimu taip pat pasiūlyta, kad viešąjį pirkimą atliktų Centrinė projektų valdymo agentūra, kuri užtikrina europinio finansavimo skaidrumą.

Planuojama, kad šių metų pabaigoje ar kitų metų pradžioje turėtume nugalėtoją, o 2018 netais daugiafunkcinis centras galėtų pradėti veikti, – sakė A.Zuokas.

„Lėšos bus skiriamos iš skirtingų ministerijų pagal naują metodiką, kuri taikoma šiam laikotarpiui. Planuojama, kad šių metų pabaigoje ar kitų metų pradžioje turėtume nugalėtoją, o 2018 netais daugiafunkcinis centras galėtų pradėti veikti“, – kalbėjo meras.

Vilniaus savivaldybės dalis tebus 4 mln. eurų, o bendra projekto kaina siekia 94 mln. Eurų. Už tokią sumą miestas turės penkias futbolo aikštes, atskiras stadionas-lengvosios atletikos maniežas, kur vyktų aukščiausio lygio lengvosios atletikos varžybos, ne mažiau kaip 20 tūkst. žiūrovų talpinsiančią universalią aikštę, dar vienas darželis, viešbutis, biblioteka, Šeškinės bendruomeninis centras ir t.t.

Kol kas privataus investuotojo dar nėra, bet jį bus būtina surasti, kadangi tokiu atveju bus kur kas lengviau gauti ES paramą.

Projektą teigė remiantis ir būsimasis vicemeras, kuruosiantis sporto reikalus, Linas Kvedaravičius. „Negalėčiau šiuo metu pasakyti, ar nacionalinio stadiono projektas yra toks, kokio Vilniui šiuo metu reikia. Galbūt įmanomos ir korekcijos, būtina žiūrėti jo naudingumą visais aspektais. Stadionas Vilniuje bus“, – sakė L.Kvedaravičius, kai būsimoji valdančioji koalicija pasirašė sutartį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką