TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Gazprom export“ vadovas Aleksandras Medvedevas pigesnių dujų Lietuvai nepažadėjo

Duju liepsna, LD nuotr.
Dujų liepsna, LD nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį su premjeru Andriumi Kubiliumi dvi valandas kalbejęsis Rusijos dujų giganto „Gazprom export“ generalinis direktorius Aleksandras Medvedevas teigė, kad bendrovė pasirengusi tęsti pokalbius su Lietuvos valdžia, tačiau pigesnių dujų mūsų šaliai nepažadėjo. Jis patvirtino, kad mažiau už dujas mokės bendrovė „Achema“.

Po susitikimo premjeras A.Kubilius žurnalistams teigė esąs įsitikinęs, kad dujų kaina, kurią moka Lietuva, nėra teisinga. „Lietuva (už dujas – aut.) moka daugiau nei kaimynai, daugiau, nei vidutiniškai moka Europos vartotojai. Aš tikiu, kad po to, kai „Gazprom export“ sumažino kainą 20 proc. stambiausių dujų vartotojų, mes galėtume matyti tokią perspektyvą kalbėdami apie dujų kainą Lietuvos vartotojams. Tikiu, kad pokalbiai bus pratęsti konstruktyvia dvasia ir rasime tinkamus sutarimus“, – dėstė Vyriausybės vadovas.

A.Medvedevas sakė informavęs A.Kubilių, kad dujų kainų formavimas daromas pagal formulę, kuri taikoma ne tik Baltijos šalims, bet visai Europai. „Noriu pasakyti, kad kainų koregavimas Latvijai ir Estijai susijęs su tuo, kad buvo sutarta dėl didesnių dujų tiekimo apimčių ilgesniam laikui. Panašios derybos su kompanija „Lietuvos dujos“ vyksta, jos vyks pagal sutartyje numatytus „Gazprom export“ ir „Lietuvos dujų“ įsipareigojimus“, – pabrėžė jis.

„Gazprom export“ generalinis dirktorius patvirtino, kad bendrovė „Achema“ išsiderėjo mažesnę dujų kainą. „Taip pat mes susitarėme didinti dujų tiekimo apimtis ateityje. Tai reiškia, kad didžiausia Lietuvos kompanija gaus dujų konkurencinėmis kainomis“, – pridūrė bendrovės vadovas. Jo pasiteiravus, ar sumažinti dujų kainą bendrovei padėjo tai, kad premjeras A.Kubilius  „Gazprom export“ prieš pusantrų metų rašė laiškus, jis sakė, kad kai aukšti valstybių pareigūnai kreipiasi raštu, „į juos kreipiamas ypatingas dėmesys“.

„Jokios diskriminacijos nėra“

Paklaustas, ar tai reiškia, kad viena iš bendrovės keliamų sąlygų, yra dujų apimties padidinimas bei sutarties pratęsimas ilgesniam laikui, A.Medvedevas pabrėžė, kad „niekas niekam jokių sąlygų nekelia“.

„Mes parodome galimybės. Žinoma, kuo didesnės apimtys, tuo lankstesnis pardavėjas. Lėšos tranzitui ir dujų gavybai gali būti apskaičiuotos, o po to panaudotos vartotojų naudai. Noriu pabrėžti, kad, kalbant apie kainas, jokios diskriminacijos nėra ir negali būti. Kol kas nebuvo derybų, o dabar yra apibrėžtos temos: apimtys, kontrakto laikas. Ir viskas vyks pagal abipusius mūsų įsipareigojimus“, – žurnalistams aiškino jis.

Premjeras su „Gazprom expert“ atstovu kalbėjosi ir apie veiklų dujų sektoriuje atskyrimo. Anot A.Medvedevo, buvo sutarta, kad bendrovė Vyriausybei pateiks klausimų, kurie turės būti išspręsti, sąrašą.

„Lietuva ne tik stambus vartotojas, bet ir tranzito šalis. Ir energetikos saugumo ir tranzito klausimas yra ne tik mūsų, bet ir visos Europos diskusijų centre . Manau, kad mes galėsime išspręsti tuos klausimus, kurie dabar yra kilę. Taip, kaip bus realizuotas tas trečiasis paketas, jis turi atsižvelgiant į visą dujų klausimų paketą Lietuvoje“, – sakė A. Medvedevas. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką