Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 2d. 11:03

Gegužę bankai mažino indėlių palūkanas

Taupyklė
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Taupyklė

Balandį palūkanų normas pradėję mažinti Lietuvos bankai gegužę išlaikė šią kryptį. Tendencija buvo jaučiama tiek indėliams nacionaline valiuta, tiek eurais. Palūkanas už metinius terminuotuosius indėlius litais mažino 5 iš 12-os Lietuvoje veikiančių bankų, eurais – 6 bankai.

Gegužės mėnesį 5 iš 12-os Lietuvoje veikiančių ir informaciją apie save www.indeliai.lt tinklalapyje skelbiančių bankų mažino metinių terminuotųjų indėlių litais palūkanas. Tai darė Medicinos bankas, Šiaulių bankas, bankas „Snoras“, Ūkio bankas ir „UniCredit bank“. „UniCredit bank“ normas keitė labiausiai – už dvylikos mėnesių indėlius mokėjo 9,2 proc. vietoj anksčiau siūlytų 11 proc., teigiama išplatintame pranešime.

Tik du bankai – „Swedbank“ ir „Nordea“ – nepasidavė bendrai tendencijai ir šiek tiek didino palūkanas, mokamas už terminuotuosius indėlius nacionaline valiuta. „Swedbank“ daugiau mokėjo už 9 mėnesių trukmės indėlius, o „Nordea“ už metinius indėlius pasiūlė 9,1 proc. vietoj anksčiau mokėtų 8,8 proc. Likusios šešios kredito įstaigos palūkanų už metinius indėlius litais nekeitė.

Per pastarąsias keturias savaites palūkanos eurais irgi mažėjo. Normas už dvylikos mėnesių trukmės indėlius mažino net pusė Lietuvos bankų: „Swedbank“, „UniCredit bank“, Ūkio bankas, bankas „Snoras“, Šiaulių ir Medicinos bankai. Daugiausia – net 1,1 procento, kirpo Šiaulių bankas (nuo 8 proc. iki 6,9 proc.).

Vienintelis bankas „Nordea“, kaip ir su indėliais nacionaline valiuta, veikė prieš bendrą kryptį. Metų trukmės terminuotųjų indėlių eurais palūkanas jis padidino nuo 1,5 proc. iki 2,3 proc. Kiti penki bankai gegužės mėnesį pakeitimų nedarė.

Kaip ir anksčiau, skirtumas tarp indėlių eurais palūkanų išliko itin ryškus. Mažesnieji bankai (Medicinos, Šiaulių, Ūkio ir „Snoras“) už dvylikos mėnesių indėlius eurais birželio pradžioje moka apie 7 proc., o didieji tesiūlo apie 2 proc. palūkanų arba dar mažiau. „Parex“ bankas ir „Finasta“ įsitaisė apie vidurį – siūlo atitinkamai 5,6 proc. ir 4,5 proc. metinių palūkanų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką