TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Gerinamos skolinimosi sąlygos verslui

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybė nutarė pagerinti finansinio skolinimosi sąlygas didelėms įmonėms bei smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) subjektams, tarp jų – ir patiriantiems laikinų finansinių sunkumų.

Antradienį priimtu Vyriausybės nutarimu uždarajai akcinei bendrovei „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) suteikiama teisė teikti garantijas už SVV subjektų ir didelių įmonių imamas paskolas ir kitose valstybėse veikiančiose kredito įstaigose, teigiama išplatintame pranešime.

Iki šiol INVEGA už šių įmonių imamas paskolas galėjo teikti garantijas tik Lietuvoje veikiančioms kredito įstaigoms, nors verslo subjektai, o ypač didelės įmonės, turi galimybę pasiskolinti lėšų ne tik Lietuvoje veikiančiuose bankuose.

„Šis sprendimas padidins galimybes gauti finansavimą dabartinės finansų ir ekonomikos krizės sąlygomis, pagerins finansinio skolinimosi sąlygas ir praplės valstybės pagalba besinaudojančių klientų ratą“, – sakė ūkio ministro patarėjas, INVEGA valdybos pirmininkas Daumantas Lapinskas.

Ne Lietuvoje veikiantys bankai, pageidaujantys gauti INVEGA garantijas, turės susitarti su INVEGA dėl bendradarbiavimo sąlygų ir pasirašyti bendradarbiavimo sutartį.

Be to, INVEGA ateityje galės išduoti daugiau garantijų: Vyriausybė padidino bendrą INVEGA garantijų sumą vienai labai mažai, mažai, vidutinei, didelei įmonei ar įmonių grupei iki 20 mln. Lt. Bendra garantuotų paskolų suma vienai labai mažai, mažai, vidutinei, didelei įmonei ar įmonių grupei negalės būti didesnė kaip 25 mln. litų. Iki šiol bendra INVEGA garantijų suma negalėjo viršyti 5 mln. Lt, o bendra INVEGA garantuotų paskolų suma neturėjo perkopti 20 mln. Lt.

Šis pakeitimas ypač svarbus didelėms įmonėms, nes tokioms įmonėms apyvartinėms lėšoms papildyti reikalingos didesnės paskolos ir didesnės garantijos.

Per 2009 m. INVEGA suteikė 519 garantijų arba 62 proc. daugiau nei per 2008 m. Tai rekordinis suteiktų garantijų skaičius per visus INVEGOS veiklos metus nuo 2001 m. lapkričio pabaigos. Tai didžia dalimi lėmė Ekonomikos skatinimo plane numatytų naujų priemonių – mažųjų kreditų ir paskolų iš Atviro kreditų fondo – atsiradimas. Šias priemones administruoja INVEGA.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Verslas Paskola

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką