Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 14d. 09:21

Ginklų kontrabanda išaiškinta bendradarbiaujant su Jungtinės Karalystės teisėsaugos pareigūnais

Ginklas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Ginklas

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas Vilniaus apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje dėl nusikalstamo susivienijo organizavimo (Baudžiamojo kodekso 249 str.), neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis (BK 253 str. 2 d.), jų kontrabanda iš Lietuvos į Jungtinę Karalystę (BK 199 str. 2 d.), neteisėtu disponavimu labai dideliais narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiais turint tikslą jas platinti (BK 260 str. 3 d.) ir kitų nusikaltimų kaltinami šeši Lietuvos piliečiai.

Ikiteisminis tyrimas dėl minėtų nusikalstamų veikų buvo pradėtas praėjusių metų žiemą gavus Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnų informaciją, surinktą bendradarbiaujant su Jungtinės Karalystės Sunkių ir organizuotų nusikaltimų tyrimų agentūros (SOCA) pareigūnais, teigiama pranešime spaudai.

Tyrimo duomenimis 2006 m. kaltinamieji R. L., K. Č. ir D. B. organizavo ginkluotą nusikalstamą susivienijimą, kurio tikslas buvo neteisėtai disponuoti šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis, vykdyti jų kontrabandą iš Lietuvos į Jungtinę Karalystę, neteisėtai disponuoti labai dideliais narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiais, turint tikslą jas platinti. Nuo 2006 m. rugsėjo mėn. iki 2008 m. vasario mėn. į nusikalstamo susivienijimo veiklą taip pat buvo įtraukti dar šeši kaltinamieji.

Per nusikalstamos veiklos laikotarpį kaltinamieji neteisėtai disponavo ne mažiau kaip 36 savadarbiu būdu perdirbtais dujiniais pistoletais ИЖ 79-8 „Baikal“, pritaikytais šaudyti 9 mm kalibro šoviniais, ne mažiau kaip 6 pramoninės gamybos automatiniais 9 mm kalibro pistoletais-kulkosvaidžiais ir dideliu kiekiu 9 mm kalibro šoviniais. Nustatyta, kad jie, turėdami tikslą platinti, neteisėtai disponavo ir labai dideliu narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiu (beveik 3 kg).

2007 metų rudenį kaltinamieji per du kartus kontrabandos būdu didelę dalį šaunamųjų ginklų ir šaudmenų išgabeno iš Lietuvos į Jungtinę Karalystę, kur dalį jų realizavo, o dalis buvo paimta kratų metu.

Praėjusių metų kovo mėnesį tyrimo metu kaltinamieji buvo sulaikyti bandant kontrabandos būdu į Jungtinę Karalystę išgabenti dar 2 savadarbiu būdu perdirbtus dujinius pistoletus, 6 pramoninės gamybos automatinius 9 mm kalibro pistoletus-kulkosvaidžius ir bandant kontrabandos būdu išgabenti iš Lietuvos į Baltarusiją narkotines ir psichotropines medžiagas.

,,Nusikalstamas susivienijimas yra viena pačių pavojingiausių nusikalstamo bendrininkavimo formų, kuriai būdingas aukštas organizuotumo lygis: susivienijimo narių ilgalaikiai tarpusavio ryšiai, tam tikrų vaidmenų ar užduočių turėjimas siekiant maksimalių bendros nusikalstamos veiklos rezultatų. Pagrindinis tokio susivienijimo tikslas – daryti sunkius ir labai sunkius nusikaltimus. Šio nusikalstamo susivienijo veikla buvo išaiškinta Lietuvos pareigūnams bendradarbiaujant su Jungtinės Karalystės pareigūnais“, – teigia ikiteisminį tyrimą atlikę Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.

Trys nusikaltimų bendrininkai M. B., R. R. ir D. K. Jungtinės Karalystės teismų jau nuteisti laisvės atėmimo bausmėmis.

Temos: 1 Kontrabanda
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką