TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Gintaras Steponavičius: progresiniai mokesčiai evakuos lietuvius iš Lietuvos

Gintaras Steponavičius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Gintaras Steponavičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Kvalifikuotos darbo jėgos evakuacijos iš Lietuvos planas, Seimo nario Gintaro Steponavičiaus teigimu, o paprasčiau – progresinių mokesčių idėja – susilaukė palaikymo Seime.

Seime po pateikimo pritarta progresinius mokesčius numatančioms gyventojų pajamų mokesčio pataisoms. Už balsavo 72, prieš – 12, susilaikė 28 Seimo nariai.

Mėnesio pajamų dalį iki 1,25 tūkst. litų arba metinių pajamų dalį iki 15 tūkst. litų siūloma apmokestinti 5 proc. tarifu. Per mėnesį uždirbantieji 1,25–8 tūkst. litų ir 15–96 tūkst. litų per metus turėtų mokėti 20 proc., o daugiau nei 8 tūkst. litų per mėnesį ir daugiau nei 96 tūkst. litų per metus – 35 proc. GPM.

Iki 15 tūkst. litų palūkanas siūloma neapmokestinti, nuo 15 tūkst. litų iki 100 tūkst. litų – taikyti 5 proc. tarifą, o nuo 100 tūkst. litų – 10 proc.

„90 proc. dirbančiųjų sumažės gyventojų pajamų mokestis. Jie nei jachtų, nei jaguarų, nei pilių nesistato. Jie eina į rinką ir perka drabužius, maistą, pirtin eina, kino teatran. (...) Maždaug 30 proc. pinigų į biudžetą sugrįžta. (...) O tų 10 proc. gyventojų, kurie uždirba daugiau nei 3,5 tūkst. Lt, papildomai sumokės apie 170 mln. Lt“, – pristatydamas progresinių mokesčių idėją kalbėjo parlamentaras Julius Veselka.

Jo skaičiavimais, progresiniai mokesčiai biudžetui būtų naudingi. Tiesa, viešųjų finansų deficitas įvedus mokesčius galėtų būti kiek didesnis nei 3 proc., tačiau mokesčiai esą sukurtų prielaidas Lietuvos ekonomikos augimui.

„Jeigu skolintis, tai kad tas skolinimasis turėtų tikslą, būtų progresas, o ne gesintų gaisrą“, – sakė J.Veselka, dar kartą pabrėžęs, kad mokesčiai atgaivintų vidaus rinką ir taip paskatintų ekonomikos augimą.

Kategoriškai prieš progresinius mokesčius pasisakė parlamentaras liberalas Gintaras Steponavičius.

„Šalia socialinio teisingumo keliamų tikslų nepamirškite, kad egzistuoja realaus gyvenimo dėsniai, kurie sako, kad jei žmogus nuoširdžiai, savo pastangomis įsigytu išsilavinimu dirba ir uždirba daugiau, jis ir sumoka net ir turint ne progresinių, bet proporcinę mokesčių sistemą daugiau negu uždirbantis mažiau. Šitą planą laikau kvalifikuotos darbo jėgos evakuacijos iš Lietuvos planu. Jeigu jūs kalbate, kolegos, kad nedidinate mokesčių naštos, bet tikitės surinkti daugiau pajamų į biudžetą, ką jūs bandote apgaudinėti?“ – piktinosi G.Steponavičius.

Progresiniai mokesčiai bus svarstomi pavasario sesijoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką