Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 14d. 14:07

Gitanas Nausėda: atominės elektrinės statybai Lietuvoje priešinasi įtakingos jėgos

Gitanas Nausėda
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Gitanas Nausėda

Tam, kad Lietuvoje būtų pastatyta nauja atominė elektrinė, priešinasi įtakingos jėgos, įsitikinęs SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda. Anot jo, tai greičiausiai lemia tai, kad šiuo metu regione planuojama statyti ne vieną atominę elektrinę ir su pasauliniu atominės elektrinės renesansu.

„Atominės elektrinės statybai Lietuvoje priešinasi įtakingos jėgos. Nenoriu paišyti sąmokslo teorijų, tačiau jūs tikriausiai sutinkate, kad vienu metu susidarė tam tikra atominių elektrinių grūstis vienoje vietoje. Viena vertus, tai susiję su atominės elektrinės renesansu pasaulyje, kita vertus, su mūsų valstybių kaimynių siekiais įgyvendinti panašius projektus labai nedideliame teritorijos ruože“, – antradienį žurnalistams sakė G.Nausėda.

Anot jo, gali atsitikti taip, kad Lietuvą bus mėginama „tame sąraše stumtelėti“. „Galbūt net bus mėginama ir visai mus iš to sąrašo išspirti, bet mažų mažiausiai gali būti mėginimų pastumti mus į sąrašo pabaigą. Tai nėra labai sveikintina perspektyva“, – prognozavo G.Nausėda.

Praėjusią savaitę paaiškėjus, kad iš naujos atominės elektrinės konkurso pasitraukė paskutinis likęs kandidatas – Pietų Korėjos investuotojas, pasigirdo teigiančių, esą galbūt Lietuvai išties nereikia statyti naujos atominės elektrinės. Tačiau SEB banko finansų analitikas tvirtino nesutinkąs su tokia nuomone.

„Reikia turėti aiškų įsivaizdavimą, kaip elektros energijos pirkimas atrodys ne tik šiandien, rytoj, poryt, bet ir po dešimties ar dvidešimties metų. Tam tikri tyrimai rodo, kad tiek Rytuose, tiek Vakaruose, žvelgiant į dešimties metų perspektyvą, didėja energijos deficitas. Atsižvelgiant į tai, mums tikrai reikia galingų generuojančių pajėgumų, kurių nepajėgs artimiausiais dešimtmečiais užtikrinti vėjas, saulė ir panašiai. Labai sveikinu žaliąsias energijos rūšis, tačiau būkime realistai: Lietuva gali susidurti su labai rimtomis problemomis, apsirūpindama pigia elektros energija po dešimties ir gal net mažiau metų, atsižvelgiant į tarptautinį kontekstą“, – akcentavo G.Nausėda.

Jis pabrėžė nekalbantis apie tai, kad Lietuva susidurs su elektros energijos deficitu. Pasak finansų analitiko, didžiausia problema gali tapti elektros energijos kaina. „Ekonomiką visada veikia kaina. Jeigu atsiranda deficitas ir norime pirkti to, ko yra maža, kaina tampa didelė. Atsižvelgiant į ilgalaikes prognozes, mums reikėtų šiek tiek kitaip vertinti atominės elektrinės statybos ekonominius skaičiavimus ir perspektyvą. Ji tikrai neatrodo tokia nepatraukli, kaip atrodo vertinant vien paėmus šios dienos faktus“, – pabrėžė G.Nausėda.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką