Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 6d. 18:00

Glaudžiau bendradarbiaus kovoje su mokesčių slėpimu

Paskolos kaina
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Paskolos kaina

Europos Komisija ketvirtadienį pradėjo procesą, skirtą deryboms su Rusija ir Norvegija dėl administracinio bendradarbiavimo susitarimų pridėtinės vertės mokesčio (PVM) srityje. Taip siekiama prisidėti prie atkaklesnės kovos su mokesčių slėpimu.

Pagrindinis šių susitarimų tikslas – sukurti tarpusavio pagalbos sistemą, skirtą kovoti su tarptautinio masto PVM slėpimu ir padėti kiekvienai šaliai susigrąžinti jai priklausančią PVM dalį.

PVM slėpimas, dalyvaujant trečiosios šalies veiklos vykdytojams, itin tikėtinas telekomunikacijų ir elektroninių paslaugų sektoriuose. Kadangi šie sektoriai sparčiai auga, būtina sukurti veiksmingesnes kovos su šio mokesčio slėpimu priemones, kad būtų apsaugoti valstybių biudžetai. Bendradarbiavimo susitarimai su ES kaimynėmis ir prekybos partnerėmis padidintų valstybių narių galimybes nustatyti ir išgyvendinti PVM slėpimą bei sumažintų dėl jo patiriamus finansinius nuostolius.

Globalizacija ir elektroninė prekyba atveria naujų galimybių, bet dėl to atsiranda ir naujų rizikos veiksnių.

Todėl Komisija prašo valstybių narių įgaliojimo pradėti tokias derybas su Rusija ir Norvegija, tuo pat metu tęsiant parengiamąsias derybas su kitomis svarbiomis tarptautinėmis partnerėmis.

„Nuo tada, kai ES pirmą kartą įvestas PVM, tiekimo grandinė pasikeitė iš esmės. Globalizacija ir elektroninė prekyba atveria naujų galimybių, bet dėl to atsiranda ir naujų rizikos veiksnių. Sukčiautojai naudojasi skirtingomis įvairių šalių sąlygomis ir informacijos mainų tarp jų stoka. Kad ES galėtų sėkmingai kovoti su PVM slėpimu, ji turi bendradarbiauti su tarptautinėmis partnerėmis. Todėl šiandien Komisija siūlo pradėti oficialų bendradarbiavimą ir prašo tam skirtų derybų įgaliojimų“, – kalbėjo už mokesčius atsakingas Komisijos narys Algirdas Šemeta.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Algirdas Šemeta
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Algirdas Šemeta

Bendradarbiaudamos kovoje su PVM slėpimu valstybės narės leidžia vienos kitoms naudotis savo duomenų bazėmis ir keičiasi informacija (automatiškai arba pagal prašymą) apie mokesčių mokėtojų veiklą.

Iki šiol parengiamosios derybos pradėtos su Norvegija, Rusija, Kanada, Turkija ir Kinija. Norvegija ir Rusija jau davė signalą, kad yra pasirengusios pradėti oficialias derybas.

Manoma, kad dėl PVM nemokėjimo arba jo nesurinkimo 2011 m. prarasta 193 mlrd. eurų (1,5 proc. BVP).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką