2016-02-09 14:38

„Goldman Sachs“ neįžvelgia didelės ūkio nuosmukio išsivysčiusiose šalyse rizikos

Nepaisydami nepalankių ženklų, įskaitant akcijų rinkų smukimą, JAV banko „Goldman Sachs“ ekspertai neįžvelgia didelės ekonominio nuosmukio išsivysčiusiose šalyse rizikos.
„Goldman Sachs“ logotipas
„Goldman Sachs“ logotipas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Modelis, kurį bankas apskaičiuoja remdamasis tam tikrais ekonomikos ir rinkos rodikliais, rodo, kad recesijos išsivysčiusiose šalyse per kitus keturis ketvirčius rizika sudaro vos 25 procentus.

Recesijos išsivysčiusiose šalyse per kitus dvejus metus tikimybę „Goldman Sachs“ ekspertai vertina 34 procentais.

Analitikų skaičiavimais, ekonominio nuosmukio rizika JAV sudaro atitinkamai 18 ir 23 proc., o euro zonoje – atitinkamai 24 ir 38 procentus.

„Akcijų rinkų silpimas atvers gerų galimybių tiems investuotojams, kurie yra pakankamai drąsūs ir nepaisys prognozių dėl pasaulio ekonomikos, į kurias yra atsižvelgiama rinkose“, – rašoma „Goldman Sachs“ ekspertų parengtoje apžvalgoje.

Panašios nuomonės laikosi ir „JPMorgan Chase“ analitikas Bruce‘as Kasmanas. Jo vertinimais, recesijos JAV per kitus 12 mėnesių rizika pastaruoju metu šiek tiek padidėjo, tačiau tebesudaro tik maždaug 30 procentų.​

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą