Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 7d. 10:25

GPM deklaravimo startas – po Velykų, o verslui praradimus dėl karantino dar reikės įrodinėti

Valstybinė mokesčių inspekcija
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Valstybinė mokesčių inspekcija

Gyventojų pajamų mokesčio deklaravimo startas numatomas balandžio 22 dieną, paskelbė Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) VMI vadovė Edita Janušienė, tiesa, individualia veikla užsiimantys gyventojai tai galės padaryti nuo balandžio 15 dienos.

VMI prašys įrodymų

Startavus galimybei pateikti dokumentus dėl išmokų praradus pajamas, VMI sako, kad dar reikės tai pagrįsti dokumentais ir įrodymais.

„Prašysime pagrįsti dokumentais ir įrodymais. Žiūrėsime, kaip įmonė atsiskaito, kaip sugeba persitvarkyti, gal užėmė tą produktų rinkos dalį, kurių dabar labiausiai trūksta“, – spaudos konferencijoje kalbėjo VMI vadovė Edita Janušienė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Edita Janušienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Edita Janušienė

Išnagrinėjus per 5 tūkst. įmonių prašymų, apie 70 įmonių, iš kurių daugiau kaip pusė yra didieji mokesčių mokėtojai, dar turės pateikti VMI papildomus dokumentus, pagrindžiančius jų patirtą neigiamą poveikį dėl COVID-19.

VMI sako turinti teisę bei pareigą paprašyti dokumentų, įrodančių, jog mokesčių mokėtojas susidūrė su finansinėmis problemomis. „VMI tokio pagrindimo prašo tuomet, kai yra žinoma, jog įmonės veikla dėl COVID-19 nebuvo apribota, o pandemija jos veiklai tiesioginės įtakos neturėjo“, – teigia vadovė.

VMI nuo kovo 16 d. gavo daugiau nei 5 tūkst. įmonių prašymų taikyti mokestines pagalbos priemones: neskaičiuoti delspinigių, nepradėti išieškojimo veiksmų, atidėti mokesčių mokėjimą.

80 tūkstančių gyventojų, dirbančių individualiai, taip pat bus informuoti dėl galimybės gauti išmokas – 257 eurus.

GPM startas – du kartus

Šiais metais pajamų deklaravimas vyks dviem etapais: nuo balandžio 15 d., gyventojų pajamų deklaraciją galės pateikti gyventojai vykdantys individualią veiklą su verslo liudijimu ir pagal pažymą (apie 205 tūkst. gyventojų).

VMI nuotr./VMI klausimynas
VMI nuotr./VMI klausimynas

Po savaitės, balandžio 22 d., deklaravimas pagal VMI pateikiamus duomenis EDS prasidės visiems gyventojams.

VMI teigia, kad konsultacijos vyks tik telefonu.

Dėl prastovų kreipėsi jau 78 darbdaviai

Užimtumo tarnybos vadovė Inga Balnanosienė sakė, kad gauti 78 darbdavių prašymus dėl prastovų, iš viso 600 darbuotojų. Dominuoja mažos ir smulkios įmonės, paslaugų verslas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

00:39
41:02
46:39

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką