Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Griūna vienas didžiausių Rusijos bankų

Bankas Jugra
Bankas Jugra
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos centrinis bankas įvedė laikiną administraciją banke „Jugra“ ir paskelbė moratoriumą, susijusį su nepakankamu banko kapitalu. Apie tai paskelbė Centrinis bankas. Rusijos žiniasklaida rašo, kad tai gali būti vienas didžiausių griūčių Rusijos bankų istorijoje, kuriam reikės ir valstybės pagalbos gelbėjant indėlininkų pinigus.

Birželio 1 dieną „Jugra“ buvo pritraukusi 181,3 mlrd. rublių. „Jugra“ patenka į Rusijos bankų Top30 pagal aktyvus, o pagal pritrauktus indėlius – Top20.

Ilgai buvo manyta, kad banką valdo 12 fizinių asmenų, tačiau iš tiesų paaiškėjo, kad didžiausi savininkai yra Maskvos verslininkai Jurijus Ir Aleksejus Chotinai. Centrinis bankas ne kartą reikalavo, kad būtų atskleisti tikrieji akcininkai. Tai įvyko tik 2016 m., kai tarp „Jugros“ akcininkų atsirado ir A.Chotinas.

Gegužę bankas sulaukė Centrinio banko reikalavimo padidinti kapitalą daugiau nei 40 mlr. rublių, rašo „Vedomosti“. Dar iki moratoriumo paskelbimo liepos 10 dieną „Jugra“ buvo pradėta nuodugniai tikrinti. Birželį bankas susidūrė su problemomis atliekant paslaugas klientams, tačiau siejo tai tik su techninėmis priežastimis. Tačiau banką pakirsti galėjo rizikingas verslo modelis. Bankas pritraukdavo fizinių asmenų lėšas ir nukreipdavo jas į juridinių asmenų kreditavimą. Rusijos centrinis bankas ne kartą įspėjo, kad tai kelia riziką.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką