Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Grožio salonams muzika brangiai atsieina

Kruiziniame laive veikia prabangus grožio salonas.
A.Kripaitės nuotr. / Grožio salonas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Už grožio salone skambančią muziką Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūrai (LATGA–A) susimokėjusios kirpėjos priverstos vėl atverti pinigines. Savo dalies pareikalavo Lietuvos gretutinių teisių asociacija (AGATA), rašo „Lietuvos žinios“.

Vieno sostinės grožio salono vadovai kasmet susimoka LATGA–A už klausomas radijo programas, bet paaiškėjo, kad jie moka dar ne visus mokesčius. Į grožio saloną paskambinę AGATA atstovai pasiūlė sudaryti sutartį. Kirpyklos darbuotojams pagrasinta, kad nesumokėjus mokesčių atlikėjų teisių gynėjai kreipsis į teismą.

Minėtame salone dirbanti kirpėja Eglė „Lietuvos žinioms“ teigė buvusi šokiruota. „Turime sudarę vieną sutartį, nesijautėme niekam skolingi, manėme, kad galime gyventi ramiai. Tačiau mums buvo paaiškinta, kad LATGA–A gina kūrėjų teises, o AGATA – atlikėjų, todėl privalome mokėti dar vieną mokestį. Ir visa tai už vieną radijo imtuvą“, – stebėjosi moteris. Anot jos, LATGA–A už klausomą muziką iš grožio salono ima daugiau nei 200 litų mokestį per metus, AGATA už tą pačią muziką reikalauja dar 75 litų per metus.

Grožio salonas sutarties su AGATA kol kas nepasirašė. „Paprašėme daugiau informacijos ir gavome raštą, kuriame cituojami įstatymai. Buvo paaiškinta, kad jeigu nepasirašysime sutarties, teks aiškintis teisme“, – kalbėjo kirpėja.

Tuo tarpu AGATA atstovai tikina, kad jų reikalaujamas mokestis – teisėtas. „Už kirpykloje klausomą kūrinį turi būti mokamas atlygis tiek autoriams, tiek atlikėjams, todėl piktinamasi nepagrįstai“, – sakė B.Tudorakė.

Anot jos, neskubančiųjų sumokėti AGATA iškart nebaudžia, dažniausiai stengiamasi susitarti gražiuoju. Jei nepavyksta, prašoma raštu pagrįsti atsisakymą mokėti pinigus. „Trumpiau ar ilgiau pabendravus dažniausiai tokia sutartis vis dėlto sudaroma“, – pridūrė pašnekovė ir teigė, kad atsisakius mokėti pinigus kreipiamasi į teismą, kuris gali skirti 1–2 tūkst. litų baudą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką