Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Grūdininkai paprašė trigubai daugiau vagonų nei turi geležinkeliai

Lietuvos grūdų eksportuotojai grasina su ūkininkais nesudaryti sutarčių ir nesupirkti javų iki naujų metų, nes, pasak įmonių atstovų, jų tiesiog nebus kuo išvežti.
Lietuvos geležinkeliai
Lietuvos geležinkeliai / "15min" nuotr.

Ūkininkai savo ruožtu sako, kad jei taip nutiks, galvos skausmo bus, tačiau derlius laukuose tikrai nesupus. Tokia kebli padėtis susiklostė, „Lietuvos geležinkeliai“ patvirtino, kad bendrovės pateikė paraiškų javapjūtės sezonui nuomotis 1409 vagonus, o transportininkai gali pasiūlyti tik 465.

„Vien mūsų įmonei reikia bent 200 vagonų, nes eksportuojame 30-40 proc. Lietuvos grūdų. Kaip reikės dirbti neturint šio transporto, nežinau. Kol kas tiesiog stabdome grūdų supirkimą“, – sakė bendrovės „Agrokoncernas“ generalinis direktorius Karolis Šimas.

„Išnagrinėsime visus įmonių prašymus ir proporcingai paraiškų kiekiui išdalinsime turimus vagonus grūdais prekiaujančioms įmonėms. Sutartis su įmonėmis planuojama pasirašyti per šią savaitę. Pasirašius sutartis iškart prasidės grūdvežių perdavimas“, – vz.lt sakė „Lietuvos geležinkelių“Krovinių vežimo direkcijos Komercijos departamento direktorius Tomas Keršis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais