2014-09-04 10:05

Grūdų eksportas per Klaipėdos uostą šiemet neturėtų mažėti

Grūdų eksportas per Klaipėdos uostą šiais metais gali siekti ne mažiau 2 mln. tonų ir išliks panašus kaip praėjusiais metais, ketvirtadienį rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.
Grūdinėse kultūrose gausu angliavandenių
Grūdinėse kultūrose gausu angliavandenių / Robert Couse, Flickr.com

„Po rugsėjo jau bus galima spręsti apie eksporto tempą, nes tik šiomis dienomis pradeda plaukti užsakyti laivai. Laukuose dar galima pamatyti daug nenukultų javų plotų, o ir nuėmę derliųne visi skuba iškart jį parduoti, žvelgia į kainas“, – dienraščiui sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos ekonomikos ir finansų direktorius Martynas Armonaitis.

Anot jo, grūdų krova vyksta nuo rugpjūčio vidurio, o šiemet javais buvo užsėta 100 tūkst. hektarų daugiau dirbamos žemės, todėl bendras grūdų kiekis neturėtų mažėti. Per pirmus 8 šių metų mėnesius grūdinių kultūrų apyvarta šiemet buvo 1,33 mln. tonų – 12,5 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu, kai apyvarta siekė 1,52 mln. tonų.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą