Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 23d. 21:01

Grupė „Facebooke“ išaiškino sukčių: nuomoja netikrus butus, siūlo paskolas

Telefoninis sukčius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Telefoninis sukčius

Socialiniame tinkle „Facebook“ susibūrusi grupė, kurios nariai ieško galimybių išsinuomoti butų, penktadienį ėmėsi nagrinėti keistą būsto nuomos skelbimą, kuriame butą siūlė išnuomoti įtartinai pigiai. Žmonės greitai išaiškino, kad skelbimo autoriai – sukčiai, talpinantys ir kitus skelbimus, tarp kurių – paskolos gyventojams, tikėtina, su „išankstiniu mokesčiu“.

Įtartinu skelbimu pasidalinusi „Facebook“ naudotoja Vita pasiteiravo kitų grupės narių nuomonės – ar gali būti, kad „alio.lt“ įdėtas buto nuomos skelbimas tikras. Mat už 250 eurų nuomojamas naujai įrengtas dviejų kambarių butas Žirmūnuose, Vilniuje.

„Paskambinus sako, kad apžiūrėt dabar negalima, nes dar gyvena nuomininkai, bet reiktų „simbolinio mokestėlio“ ir butas „jūsų“, – rašė moteris ir pažymėjo, kad tuo pačiu telefono numeriu kituose skelbimuose siūlomos paskolos iki 5000 eurų.

„Facebook“ nuotr./Grupė socialiniame tinkle „Facebook“ išaiškino sukčių
„Facebook“ nuotr./Grupė socialiniame tinkle „Facebook“ išaiškino sukčių

„Facebook“ naudotojai netrukus pradėjo visą tyrimą – skambino dėl minimo buto nuomos ir dalinosi įvairiais ir keistais „nuomotojo“ atsakymais.

Pastebėta, kad tas pats butas keliauja ir per Vilniaus mikrorajonus, ir net per miestus – anksčiau buvo Justiniškėse ir netgi Kaune bei Klaipėdoje. O ir pats nuomotojas vienu metu yra skirtinguose miestuose – jei skambini iš Klaipėdos – jis Utenoje, jei iš Vilniaus – jis Klaipėdoje.

Prašo susimokėti nerodant buto

„Ką tik skambinau dar kartą. Pasiūliau rezervuoti ir sumokėti tą mokestėlį. Sakė butas laisvas ir 100 eurų užteks. Pasiūlius susitikti, sakė kad jis Klaipėdoje, tai niekaip. Pasiūliau pavedimu, tai sakė, internetas stringa pas jį. Geriausia būtų per pašto perlaidą pagal pareikalavimą“, – sukčių gudravimus atskleidė Vita.

Kitas grupės narys Ignas sukčiams skambino net tris kartus ir kaskart prašė galimybės apžiūrėti butą.

„Sakau, tai būtų gerai apžiūrėti butą ir sumokėti dalį sumos. Atsako – dar nuomininkai iki penktadienio ten gyvena, užsiėmę žmonės, nelabai išeis. Sakau, na, tada tiesiog rezervuosiu ir lauksiu penktadienio, mano sesuo Vilniuje gyvena, paduotų jums pinigus, nes aš pats dar kol kas Klaipėdoje. Jis sako, aš Utenoje esu, tai nesigaus niekaip“, – savo tyrimo rezultatus vardijo Ignas.

Ignas taip pat siūlė pervesti pinigus per bankininkystę – sukčius jam pasiūlė tą padaryti per paštą, mat „internetas stringa, o paštas šalia“.

Galiausiai sukčius nurodydavo ir savo vardą pavardę pavedimams įvykdyti, tačiau duomenys kiekvienu atveju vėl skirdavosi – grupės naudotojai svarstė, kokiu būdu sukčius tuomet pasiimtų pinigus, kadangi už naudojimąsi svetimais dokumentais grėstų ir baudžiamoji atsakomybė.

Ėmėsi veiksmų

Socialinio tinklo naudotojai nurodo, kad bandė kreiptis į policiją – tačiau jiems buvo pasiūlyta atvykti pildyti pareiškimą į poskyrį arba naudojantis „epolicija.lt“ sistema.

Galiausiai socialinio tinklo naudotojai kreipėsi į „alio.lt“ administratorius ir skelbimas buvo pašalintas.

Tokie sukčiavimo bandymai vykdomi nuolatos, todėl gyventojai turėtų būti budrūs ir nepatikėti pinigų neaiškiems asmenims be jokių garantijų ar sutarčių.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis 15min aiškino, kad sukčiavimas pagal teisės aktus būtų fiksuojamas tuomet, kai kažkas apgaule savo ar kitų naudai įgijo svetimą turtą ar turtinę teisę, išvengė turtinės prievolės arba ją panaikino.

„Už tokias veikas asmuo atsako tik tuo atveju, kai yra nukentėjusio asmens skundas ar jo teisėto atstovo pareiškimas, ar prokuroro reikalavimas. Jei mums perduotumėte tokią informaciją, mes, žinoma, ją tikrintumėme“, – teigė R.Matonis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką