Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 24d. 16:57

Gyvenimas Alytuje: tarp jaukių parkų, sutvarkytų sporto kompleksų, bet be darbo ir pajamų

Alytus
Roadtrip.lt nuotr. / Alytus

Alytaus miesto savivaldybėje virusioje diskusijoje „Alytaus miesto plėtra: vizijos ir iššūkiai" bandyta rasti atsakymą, ko reikėtų, kad miestas atgytų, kad į jį sugrįžtų jaunimas, kad rastųsi naujų darbo vietų.

„Nematau Alytaus ateities be verslo. Galime gražinti miestą, aplinką statyti įvarius sporto kompleksus, kurti parkus, bet, jei žmogus neturi darbo, neturi pakankamai pajamų, jam šis miestas nebus patrauklus. Mūsų uždavinys – padaryti viską, kad miestas taptų patrauklus, kad čia būtų kuriamos darbo vietos. Be verslo mes ateities neturėsime“, – kalbėdamas apie Alytaus miesto strateginį plėtros planą, sakė administracijos direktorius Kęstutis Ąžuolas.

Apie Alytaus regiono galimybes ir grėsmes diskutavo ne tik vietos politikai, tarybos nariai,  administracijos specialistai, bet verslininkai, žiniasklaidos atstovai, aktyvūs miesto gyventojai.

Mūsų uždavinys – padaryti viską, kad miestas taptų patrauklus, kad čia būtų kuriamos darbo vietos. Be verslo mes ateities neturėsime.

Apie Alytaus perspektyvas Lietuvos bei tarptautiniame kontekste kalbėjo „Ernst&Yong" valdymo konsultacijų padalinio vyriausiasis konsultantas Arvydas Žlobakas, o apie tarptautinio ir regioninio verslo plėtrą – bendrovės „Traidenis" generalinis direktorius Sigitas Leonavičius.

Pasaulio ekonomikos forumo jaunimo tinklo Lietuvoje iniciatorius Rytis Valūnas pristatė projektą „Lietuvos regionų Alumni: Alytus. Kaip pasinaudoti geriausia po pasaulį pasklidusių sėkmingų alytiškių patirtimi bei paskatinti paramą ir dėmesį gimtajam regionui".

Diskusijos dalyviai svarstė, ką reikėtų daryti, kad jaunimas neišvažiuotų iš Alytaus. Kai kurių vertinimu, jaunimą sugrįžti paskatintų keletas veiksnių: palankios sąlygos verslui kurti, galimybė įsidarbinti, o visa kita, ko reikia jaunoms šeimoms, Alytus jau turi.

Atnaujinamos ar jau atnaujintos švietimo įstaigos, sutvarkyta sporto bazių infrastruktūra, sveikatos įstaigos ir įvairių renginių gausa pasižymintis kultūrinis gyvenimas – tikimasi, kad visa tai gali paskatinti jaunus žmones sugrįžti į gimtąjį miestą.

Temos: 2 Investicijos Alytus
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką