Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Gyvenimas be grynųjų – realus, tačiau gali sukelti sunkumų

Gyvenimas be grynųjų – bankininkai ir finansininkai svarsto, kad Lietuvos žmonėms tai jau įmanoma. Mokėjimo kortelė monetas bei kupiūras jau laisvai galėtų pakeisti ir kavinėje, ir bažnyčioje. Bet informacinių technologijų kūrėjai perspėja – niekas neapsaugotas nuo elektros dingimų ar kibernetinių atakų. O atskiros krizės, anot nepaprastųjų situacijų valdymo specialistų, gali tapti viena didele socialine, kuriai suvaldyti kaip tik būtini grynieji pinigai.
Banko kortelės
Banko kortelės / Fotolia nuotr.

Bankininkai neabejoja – Vilnius taps lūžio tašku visuomenės be grynųjų link. Apmokestinę paslaugas, mažindami aptarnavimo skyrių – šių per visą Lietuvą mažiau nei 300 – bankai taip pratina žmones pinigines operacijas kelti į elektroninę erdvę.

Nors Lietuvoje yra vietovių, kur be grynųjų – nė žingsnio. Specialistai sako, kad technologiškai pereiti prie skaitmeninių operacijų šalis pasirengusi. Dabar to laukiama visame viešajame sektoriuje.

Internetinių mokėjimo pliusai – mažiau dvigubų buhalterijų, didesnis piniginių operacijų greitis, pigumas. Tačiau krizių valdymo ekspertai sako – išvis atsisakyti grynųjų negalima.

Kol kas Lietuvoje trys mokėjimai iš keturių vyksta grynaisiais. Vienas gyventojas piniginėje kasdien nešiojasi vidutiniškai 57 eurus kupiūromis ir monetomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius