TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Gyventojai raginami susigrąžinti 48 mln. Lt gyventojų pajamų mokesčio

Centai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Centai
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (VMI prie FM) ragina gyventojus pateikti metinę pajamų deklaraciją ir susigrąžinti per daug jiems išskaičiuotą pajamų mokestį, kurio bendra suma siekia apie 48,4 mln. Lt.

Gyventojų pajamų deklaracijas už 2010 metus pateikė per 780 tūkst. mokesčių mokėtojų, kurie privalėjo tai padaryti arba norėjo susigrąžinti dalį sumokėto pajamų mokesčio, tačiau liko ir tokių, kurie praėjusiais metais sumokėjo per daug pajamų mokesčio, tačiau neteikė deklaracijų ir negali susigrąžinti lėšų.

Pajamų mokesčio permoka apskaičiuojama ir grąžinama tik pagal gyventojo pateiktą teisingai užpildytą metinę pajamų deklaraciją, todėl jos nepateikęs gyventojas mokesčio permokos susigrąžinti negalės.

VMI taip pat primena, jog 36 tūkst. gyventojų buvo pritaikytas per didelis MNPD ir dėl to išskaičiuota per mažai pajamų mokesčio (apie 5,4 mln. Lt). Šie gyventojai pateikdami metinę pajamų deklaraciją turės papildomai sumokėti į biudžetą pajamų mokestį. VMI artimiausiu metu jiems išsiųs priminimus el. paštu apie tai, kad jie dėl pritaikyto per didelio MNPD jie privalo patikti gyventojų pajamų deklaraciją.

Per didelis MNPD gyventojams galėjo būti pritaikytas, jei už tuos pačius mėnesius jiems NPD taikė kelios darbovietės. Pavyzdžiui, tuo atveju, jei keisdamas darbovietę gyventojas buvo pateikęs prašymus taikyti NPD abiems darbovietėms, todėl tą mėnesį, kurį gyventojas jas keitė, NPD jam pritaikė ir buvusioji ir naujoji darbovietės. Taip pat tuomet, jei gyventojas gavo kitų apmokestinamųjų pajamų, pvz. iš nekilnojamojo, kito turto nuomos, dividendų, honorarų, autorinių atlyginimų ir pan.

VMI informuoja, jog gyventojo skiriama 2 proc. parama nepervedama paramos gavėjui tokiu atveju, jei dėl pritaikyto per didelio MNPD gyventojui skiriančiam paramą yra atsiradusi prievolė pateikti deklaraciją, tačiau jis to nepadarė. Tokie gyventojai EDS bus informuojami, jog jų teikta 2 proc. parama nepasiekė gavėjo bei nurodytos to priežastys.
Pateikti deklaraciją naudinga nesumokėjusiems PSD įmokų ir žemės mokesčio mokėtojams

Pateikti metinę gyventojų pajamų mokesčio deklaraciją VMI rekomenduoja ir tiems gyventojams, kurie turi prievolę sumokėti PSD už 2010 metus, žemės mokestį už 2011 metus ar turi kitų mokestinių prievolių. Grąžintiną dalį gyventojų pajamų mokesčio dėl nepritaikyto MNPD (arba pritaikyto per mažo MNPD) VMI užskaitys kitiems mokesčiams padengti ir gyventojas arba atsiskaitys su valstybe, arba jo įsiskolinimas taps mažesnis. Sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2011 m. taip pat galima VMI EDS pateiktoje Žemės mokesčio deklaracijos duomenų pažymoje.

VMI duomenimis iš viso už 2010 m. deklaracijas pateikė per 780 tūkst. gyventojų, iš kurių 558 tūkst. dėl GPM lengvatų pareiškė norą susigrąžinti 216 mln. Lt. VMI už praėjusius metus ir ankstesnius laikotarpius šiemet grąžino per 220 mln. litų GPM permokų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką