TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Hanoveryje užsimezgė nauji verslo kontaktai

Finansai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Sėkmingiausiai Lietuvos įmonėms naujus verslo ryšius sekėsi megzti metalo apdirbimo sektoriuje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Iš Hanoveryje balandžio 19–23 d. vykusios vienos svarbiausių pasaulyje specializuotos pramonės technologijų parodos ,,Hannover Messe 2010", Lietuvos įmonės grįš užmezgusios daug naudingų kontaktų.

Ūkio ministerijos pranešime spaudai teigiama, kad Lietuvos inžinerinės pramonės pristatymą jungtiniame nacionaliniame stende organizavo VšĮ „Eksportuojančioji Lietuva“, kur dalyvavo UAB „Baltec CNC Technologies“, UAB „Esemda“, UAB „Salda“, UAB „Kitron“, UAB „Stansefabrikken“. Savo stenduose, gavusios Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų paramą pagal priemonę „Naujos galimybės“, dalyvavo įmonės UAB „Amberplastic“, UAB „Elga“, UAB „Stevila“, UAB „Karbonas“ ir AB „Umega“.

Ūkio ministerijos komercijos atašė Vokietijoje L. Labanauskas pastebi, kad įmonėms ypač naudinga, jog jos galėjo pasinaudoti ES struktūrinių fondų parama ir dalyvavimas parodoje joms buvo pigesnis.

„Siekiant užmegzti naujus eksporto ryšius ir didinti įmonių bendradarbiavimą, Lietuvos įmonėms buvo suorganizuoti susitikimai su Vokietijos verslo asociacija BWA (Budesverband f. Wirtschaftsfoerderung und Aussenwirtschaftglobal Network). Ši asociacija vienija virš 1000 narių iš įvairių verslo sektorių“, – pasakoja „Investuok Lietuvoje“ atstovė Vokietijoje L. Gylienė.

Ūkio ministerijos komercijos atašė Vokietijoje L. Labanauskas pastebi, kad įmonėms ypač naudinga, jog jos galėjo pasinaudoti ES struktūrinių fondų parama ir dalyvavimas parodoje joms buvo pigesnis. „Gaila tik, kad dėl Europoje sutrikusių oro skrydžių į parodą negalėjo atvykti visi parodos dalyviai ir lankytojai. Nepaisant to, Lietuvos įmonės kontaktais, užmegztais parodoje, yra visai patenkintos“, – sako L. Labanauskas.

Sėkmingiausiai Lietuvos įmonėms naujus verslo ryšius sekėsi megzti metalo apdirbimo sektoriuje. Marijampolės įmonės UAB „Stevila“ vadovas V. Senkus pasidžiaugė, kad pasiteisino jų atviro stendo koncepcija, pritraukusi daug naujų potencialių klientų. „Mes su savo pažangiomis technologijomis ir kvalifikuotais darbuotojais nesunkiai galime konkuruoti kaina su Vokietijos kompanijomis, atlikdami užsakymus Vokietijos rinkai, kadangi garantuojame aukščiausią kokybę“, – pabrėžė V. Senkus.

Norvegijos kapitalo įmonei iš Ukmergės UAB „Stansefabrikken“, kuri visą gamybą yra perkėlusi į Lietuvą, pasiteisino dalyvavimas nacionaliniame Lietuvos stende, kadangi buvo užmegzti nauji verslo kontaktai būsimiems užsakymams.

Kaip parodoje pažymėjo Vokietijos plieno ir metalo apdirbimo asociacijos, vienijančios 5000 Vokietijos įmonių, direktorius A. Miohlenkamp, 2009 metai buvo ekstremalūs, nes asociacijos įmonių produkcija smuko 25 %, pajamos 26,5%, o užsakymai net 28,8%. Šiais metais šioje Vokietijai reikšmingoje pramonės šakoje tikimasi 3–5% augimo, todėl ir Lietuvos metalo apdirbimo pramonės įmonių optimizmas dėl Vokietijos rinkos yra pagrįstas.

Parodoje ,,Hannover Messe 2010“ dalyvavo 11 įmonių iš Lietuvos. Iš viso parodoje dalyvavo daugiau kaip 5000 kompanijų iš 65 pasaulio šalių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Verslas Eksportas

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką