Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 16d. 10:17

Japonų „Hitachi“ nori padėti Lietuvai statyti naująją Visagino atominę elektrinę

„Hitachi“ prezidentas Hiroakis Nakanishis ir Andrius Kubilius
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / „Hitachi“ prezidentas Hiroakis Nakanishis ir Andrius Kubilius

Tarptautinė kompanija „Hitachi“ Vyriausybėje pristatė pasiūlymą investuoti į Visagino atominės elektrinės projektą. Detalių tiek Vyriausybė, tiek bendrovė šykšti, tačiau Lietuvoje lankęsis „Hitachi“ prezidentas pareiškė, kad pradėti darbus norėtų kuo greičiau.

Tarptautinis Japonijos ir JAV konsorciumas „Hitachi GE Nuclear Energy“ pirmasis Lietuvai pristatė investicinį pasiūlymą. „Hitachi“ prezidentas Hiroakis Nakanishis susitiko su premjeru Andriumi Kubiliumi, naujosios Visagino atominės elektrinės projekto įgyvendinimo komisija, regioninių branduolinės jėgainės statybos partnerių – Estijos, Latvijos ir Lenkijos – atstovais.

„Mes norime padėti Lietuvai ir jos regioniniams partneriams pasiekti patikimą, ekonomiškai naudingą ir nepriklausomą energijos šaltinį“, – sakė  „Hitachi“ prezidentas Hiroakis Nakanishis.

Premjeras Andrius Kubilius po susitikimo teigė, kad kompanija yra rimtas potencialus strateginis investuotojas, tačiau jokios konkrečios detalės nebuvo atskleistos.

„Šiuo metu vyksta derybos, potencialių strateginių investuotojų atrankos procesas, todėl pasiūlymai, mes tikimės, dar gali būti tobulinami ir tikslinami. Vyriausybė ir toliau skrupulingai vykdys įsipareigojimą užtikrinti vienodas sąlygas dalyviams bei konkuruojančių pasiūlymų vertinimo, analizės objektyvumą, todėl daugiau detalių apie pateiktus pasiūlymus ir procesą atskleisti negalime“, – sakė ministras pirmininkas.

Jo teigimu, Lietuva yra suinteresuota, kad ši tarptautinė kompanija investuotų ne tik į Visagino AE, bet ir į kitus sektorius, ypač aukštųjų technologijų sektorių.

H.Nakanishio teigimu, „Hitachi“ turi ilgametę energetinių projektų vykdymo patirtį, todėl gali užtikrinti ypatingą saugumą. „Mes esame pasirengę pradėti dirbti su Visagino atominės elektrinės projektu vos tik gausime sutikimą“, – sakė „Hitachi“ prezidentas.

Pasiūlymus Lietuvai dėl elektrinės projekto taip pat yra pateikusi „Westinghouse Electric Company“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką