Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Hitachi“ prezidentas: galutinė sutartis dėl atominės elektrinės statybos – 2012-ųjų vasarą

Protestavo prieš Visagino atominės elektrinės statybą.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Protestavo prieš Visagino atominės elektrinės statybą.
Šaltinis: BNS
0
A A

Japonijos bei JAV koncernas „Hitachi-GE Nuclear Energy“ preliminarų susitarimą (angl. basic agreement) dėl naujos atominės elektrinės statybos su Lietuvos Vyriausybe tikisi pasirašyti kitų metų vasario mėnesį, o galutinė sutartis (angl. formal agreement) galėtų būti sudaryta 2012-ųjų vasarą.

Tai Tokijuje surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė Japonijos koncerno „Hitachi“ prezidentas Hiroaki Nakanishi, pranešė naujienų agentūra „Reuters“.

Premjeras Andrius Kubilius sako, kad derybos tarp regioninių partnerių – būsimųjų naują AE valdysiančios bendrovės akcininkų, tęsiasi, ir iki Naujųjų metų ar kitų metų pradžioje numatoma parafuoti koncesijos sutartį, o vėliau – ir akcininkų sutartį.

„Jos (koncesijos sutarties – BNS) pagrindiniai principai yra baigiami derinti su strateginiu investuotoju (...). Derybos tarp regioninių partnerių, tarp bendrovės būsimųjų akcininkų, tęsiasi toliau. Dokumentai, kuriuos reikia suderinti, yra tikrai didelės apimties. Bet darbai vyksta labai dideliu tempu ir nuosekliai“, – interviu Lietuvos radijui antradienį sakė A.Kubilius.

„Ir latviai, ir estai, ir lietuviai su strateginiu investuotoju turės pasirašyti dar vieną sutartį – akcininkų sutartį, kuri toliau derinama. Ir aš tikiu, kad netrukus pagrindinės nuostatos ar pati sutartis bus galutinai suderinta ir pasirašoma. Svarbus strateginis projektas pagal visus mūsų kalendorinius darbų planus sėkmingai eina į priekį“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Vyriausybė dėl pagrindinių sutarties nuostatų turėtų apsispręsti trečiadienį – planuojama suteikti įgaliojimus energetikos ministrui pasirašyti tokį susitarimą.

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas ir A.Kubilius praėjusią savaitę sakė tikintys, kad dar šiemet pavyks pasirašyti susitarimą dėl pagrindinių nuostatų su „Hitachi-GE Nuclear Energy“. Anot A.Sekmoko, susitarimas svarbus regioniniams partneriams, kurie turės pasirašyti akcininkų sutartį. Ministro teigimu, naujos AE Koncesijos sutartį Seimui planuojama teikti pavasario sesijoje.

Vyriausybė dėl pagrindinių sutarties nuostatų turėtų apsispręsti trečiadienį – planuojama suteikti įgaliojimus energetikos ministrui pasirašyti tokį susitarimą.

Lietuva šiuo metu derasi su „Hitachi-GE Nuclear Energy“ ir Latvijos bei Estijos energetikos kompanijoms dėl investicijų į Visagine planuojamą statyti elektrinę. Koncesijos ir Akcininkų sutartys bei kiti būtini ir Seimo priimti dokumentai galutinai turi būti priimti ir įsigalioti iki kitų metų birželio pabaigos.

Lenkijai paskelbus, kad valstybės valdoma energetikos bendrovė PGE stabdo dalyvavimą VAE projekte, A.Sekmokas neatmetė, jog su Lenkija derybos dar gali būti atnaujintos. Anot jo, naujos AE projekto išlaidos nesikeis, tačiau, priklausomai nuo derybų su strateginiu investuotoju ir regioniniais partneriais, Lietuvos akcijų dalis naujoje AE gali keistis.

Dabar numatoma, kad Lietuva turi užtikrinti 34 proc. viso projekto vertės finansavimą, o kiek prisidės kiti projekto dalyviai, pasak A.Sekmoko, turėtų paaiškėti artimiausiu metu. Lietuva suteiks statybos aikštelę, visus priešprojektinius pasiūlymus, intelektinį potencialą.

Skaičiuojama, kad Visagino atominė elektrinė kainuos iki 5 mlrd. eurų (17,3 mlrd. litų).

Lietuva tikisi, kad atominė elektrinė Visagine bus pastatyta iki 2020 metų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką