Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Baltijos šalis pensijų fondai ir EIB per naują fondą investuos 100 mln. eurų

Pinigai
123rf.com / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Privataus ir rizikos kapitalo fondų valdytoja „BaltCap“ įsteigė naują 100 milijonų eurų dydžio fondą „BaltCap Infrastructure Fund“ (BIF), kuris 20 metų laikotarpiu investuos į transporto ir energetikos infrastruktūros plėtrą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Naujas fondas investuos į kapitalą, skirtą plėtoti transporto, atsinaujinančios energetikos, energijos vartojimo efektyvumo bei kitus infrastruktūros projektus Baltijos šalyse.

Į šį fondą bus nukreipiamos bankų SEB, „Swedbank“ ir LHV pensijų fondų valdomos lėšos – sudarys per 60 proc. investicijų į fondą.

Europos investicijų bankas įsipareigojo į fondą investuoti 20 mln. eurų. Kiti investuotojai – „Swedbank gyvybės draudimas“, „Nordic Envirnment Finance Corporation“, bei kiti.

Fondo investavimo strategija grindžiama aukščiausiais aplinkos apsaugos, socialiniais ir valdymo standartais ir klimato kaitos švelninimo kriterijais.

Ypač didelės investicijos skiriamos energetikos infrastruktūrai, atsinaujinančiosios energijos (vėjo, saulės ir biomasės) gamybos ir energijos vartojimo efektyvumo didinimo projektams, pvz., viešųjų erdvių apšvietimui. Investuotojai tikisi, kad dėl šių investicijų pagaminama energija iš dalies pakeis energiją, gaminamą naudojant iškastinį kurą, ir padės sumažinti gamybos metu išmetamas dujų emisijas.

Fondas taip pat numato investuoti ir į kitus sektorius, pvz., transporto infrastruktūrą (oro uostus, kelius) ir socialinę infrastruktūrą (mokyklas, universitetus, ligonines).

„Šiuo metu didžioji dalis transporto, energetikos ir socialinės infrastruktūros sukūrimo ir atnaujinimo Baltijos šalyse yra finansuojama iš Europos Sąjungos lėšų bei valstybių biudžeto, tačiau to nepakanka patenkinti dabartinių augančios ekonomikos poreikių. Remiantis Baltijos valstybių investicijų programomis matome, jog finansavimo trūkumas per ateinančius 5 metus sieks 6 mlrd. eurų“, – sako „BaltCap Infrastructure Fund“ partneris Šarūnas Stepukonis.

Jis tikisi, kad vietinių pensijų fondų lėšos padės sukurti infrastruktūrą ateities kartoms.

„BaltCap Infrastructure Fund“ įsteigtas 20-ies metų laikotarpiui. Planuojama, kad investicijoms į viešąją infrastruktūrą jis sutelks 480 mln. EUR. Įgyvendinant ir naudojant fondo investicijas regione bus sukurta nemažai naujų darbo vietų (apie 4 000 darbuotojų statybų laikotarpiu, ir 245 tiesioginės darbo vietos, skaičiuojant visu etatu dirbančius žmones objektus eksploatuojant).

Europos investicijų banko investiciją garantuoja Europos strateginių investicijų fondas (EFSI) – pagrindinis Investicijų Europai plano (žinomo, kaip Junkerio planas) elementas.

Pavasarį „BaltCap“ taip pat pristatė 50 milijonų eurų vertės investicinį fondą „BaltCap Growth Fund“, investuojantį į augančias Baltijos šalių smulkaus ir vidutinio verslo įmones.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką