Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į biudžetą surinkta 131 mln. Lt daugiau akcizo mokesčių

Pinigai
15min.lt nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Per septynis šių metų mėnesius į valstybės biudžetą surinkta 131 mln. Lt daugiau akcizo mokesčių nei per tą patį laikotarpį 2010 metais.

Už tabaką surenkamų akcizų suma padidėjo 19 proc., už dyzeliną – 20 proc., alkoholį – 4 proc., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2010 metais.

Nors akcizų už benziną surinkta mažiau nei pernai, tačiau ir šioje srityje matomos teigiamos tendencijos, atsilikimas mažėja. Tai iš dalies lemia automobilių parko pokyčiai Lietuvoje: mažėja benzinu varomų automobilių skaičius (benzinines transporto priemones keičia dyzelinu varomi automobiliai), transporto priemonės yra naujesnės, modernesnės ir ekonomiškesnės, rašoma Ministro pirmininko spaudos tarnybos išplatintame pranešime spaudai.

Šiandien Ministro Pirmininko tarnyboje posėdžiavusi Komisija valstybės ekonominės bei finansinės kontrolės ir teisėsaugos institucijų bendradarbiavimui koordinuoti nutarė siūlyti Vyriausybei paskatinti 195 Muitinės, Policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Prokuratūros pareigūnus ir valstybės tarnautojus už stambaus masto kontrabandos ir mokesčių slėpimo atvejų išaiškinimą. Bendra šių pareigūnų ir valstybės tarnautojų užkardyta žala valstybei sudaro 42 mln. litų. Skatinimui iš specialios programos numatoma skirta 550 tūkst. Lt.

Komisija konstatavo, kad kovojant su nelegalia naftos produktų apyvarta pastebimos teigiamos tendencijos pasienyje su Baltarusija ir iš dalies su Kaliningrado sritimi. Lietuvos institucijų taikomos priemonės (sienos kirtimų skaičiaus apribojimai, nestandartinių degalų bakų tikrinimas bei nelegalaus kuro realizavimo vietų išaiškinimas) ir panašūs Baltarusijos veiksmai ribojant išvežamo kuro kiekius leido ženkliai sumažinti nelegalios apyvartos naftos produktais mastą.

Siekdama dar efektyvesnės kovos su nelegalia naftos produktų apyvarta, Komisija pritarė iniciatyvai, kad, transporto priemonėje radus nestandartinį baką, duomenys apie tokią transporto priemonę būtų siunčiami techninę apžiūrą atliekančioms įstaigoms, kurios turės teisę panaikinti techninės apžiūros dokumentų galiojimą reikalavimų neatitinkančiai transporto priemonei. Tai reikš, kad tokie techniškai netvarkingi automobiliai nebegalės kirsti Lietuvos valstybės sienos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką