Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Lietuvos finansų rinką įsiveržė kinai

Kinijos vėliava
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kinijos vėliava
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos banko valdyba išdavė elektroninių pinigų įstaigos licenciją UAB „IBS Lithuania“. Ją turėdama bendrovė gali leisti ir išpirkti elektroninius pinigus, teikti mokėjimo paslaugas visoje Europos Sąjungoje.

Lietuvos bankas Kinijos finansinių technologijų bendrovės padaliniui Europoje „IBS Lithuania“ suteikė elektroninių pinigų įstaigos licenciją. 10 aukštos kvalifikacijos specialistų Vilniuje šiuo metu įdarbinusi bendrovė tikisi tapti finansinių srautų tiltu tarp Kinijos ir Europos Sąjungos rinkų, teigiama pranešime spaudai.

Pateikdama prašymą dėl licencijos, bendrovė informavo Lietuvos banką, kad planuoja kurti mokėjimų platformą, kurioje būtų vykdomos mokėjimo operacijos tarp Europos Sąjungos ir Kinijos subjektų.

UAB „IBS Lithuania“ yra į Honkongo biržos prekybos sąrašus įtrauktos įmonės „International Business Settlement Holdings Limited“ patronuojamoji įmonė.

„Elektroninių pinigų įstaigos licencija Europoje IBS grupei suteikia daugiau verslo plėtros galimybių. Jau artimiausiu metu matome save kaip svarbų tiltą, sujungiantį Europos ir Kinijos finansų sektorius, ir glaudus bendradarbiavimas su Lietuvos banku padėjo mums sukurti Kinijos vartus į Europą, kurių centru tapo Lietuva“, – pranešime spaudai teigia „International Business Settlement Holdings Limited“ valdybos pirmininkas Luo Feng.

Neribotos veiklos elektroninių pinigų įstaigos licencija „IBS Lithuania“ leidžia leisti ir išpirkti elektroninius pinigus bei teikti mokėjimų paslaugas visoje Europoje. Bendrovė jau yra sutarusi su keliomis Europos finansų įstaigomis dėl realaus laiko mokėjimų iš Europos į Kiniją įvairiomis valiutomis paslaugų teikimo, o šalių skaičius, į kurias bus teikiamos tokios paslaugos, didės kartu su visos grupės plėtra ir jau artimiausiu metu pasieks tokius regionus kaip Vidurio ir Rytų Azija, Artimieji Rytai ir Afrika.

Taip pat nuo šių metų 3-čio ketvirčio „IBS Lithuania“ pradės teikti IBAN banko sąskaitų atidarymo bei pigesnių ir greitesnių mokėjimo operacijų į Kiniją paslaugas Europos Sąjungos bendrovėms, prekiaujančiomis su šia šalimi. Paslauga naudotis ketinančios Europos bendrovės jau gali registruotis tinklalapyje www.ibsettle.com.

„Ekonominis bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Kinijos buvo vienas iš ankstesnės Vyriausybės prioritetų ir darbų, kuriuos užsibrėžusi tęsti ir ši Vyriausybė. Dėl to šio investuotojo atėjimas į Lietuvą svarbus ne tik dėl paties fakto, bet ir dėl jo statomų jungčių tarp dviejų rinkų, kurios pagerins verslo sąlygas ne tik Kinijos, bet ir Lietuvos verslininkams“, – teigia ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.

Bendrovės teigimu, Vilnius Europos regiono centru pasirinktas dėl palankaus Lietuvos banko požiūrio į finansų technologijų bendroves, greitų licencijos išdavimo terminų, tiesioginės prieigos prie šalies centrinio banko mokėjimų sistemos, leidžiančios vykdyti mokėjimus eurais, bei dėl aukštos kvalifikacijos talentų ir geografinės padėties.

„Lietuva tampa finansinių operacijų tiltu, sujungiančiu Europos Sąjungą su kitų šalių rinkomis. Daugiau nei pusė tuzino finansinių technologijų bendrovių iš Jungtinės Karalystės, Izraelio ir Kinijos ne tik prisidės prie finansinių technologijų sektoriaus plėtros Lietuvoje, bet, kaip ir „IBS Lithuania“ atveju, sukurs palankesnes bendradarbiavimo sąlygas kitų sektorių verslams“, – teigia užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką