Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 30d. 11:01

Į rizikingą, bet pelningą Rusijos rinką vėl pradeda krypti investuotojų žvilgsniai

Žuvies turgus Maskvoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Žuvies turgus Maskvoje

Panašu, kad investuotojai vėl pradeda gręžtis į Rusijos rinką, o šios šalies ūkis atsigauna. 2015 m. Rusijos nacionalinė valiuta rublis 17,5 proc. sustiprėjo JAV dolerio atžvilgiu. Tuo tarpu dar 2014 m. rublis, lyginant su doleriu, buvo praradęs beveik pusę savo vertės. Maža to, šiais metais Rusijos valstybinių obligacijų vertė išaugo 7,15 proc., rašo naujienų svetainė wsj.com.

Nors Rusijos ekonomika iki šiol yra kamuojama recesijos, tačiau kitų rizikos veiksnių įtaka šalies ūkiui sumažėjo.

Žaliavinės naftos, vienos iš pagrindinių Rusijos eksportų prekių, kainos, pasiekusios žemiausią per pastaruosius šešerius metus rodiklį, stabilizavosi. Be to, paliaubos Rytų Ukrainoje šiek tiek sušvelnino geopolitinę įtampą.

Investuojantiems, norintiems greito pelno, Rusija seniai yra viena iš geidžiamiausių šalių.

Investuojantiems, norintiems greito pelno, Rusija seniai yra viena iš geidžiamiausių šalių.

Šiuo metu Rusijos centrinio banko nustatytos palūkanų normos siekia 14 proc., o tuo tarpu JAV, Japonijoje ir eurozonoje jos yra artimos nuliui procentų.

„Rusija yra aukšto pajamingumo šalis“, – teigė finansinių paslaugų bendrovės „Federated Investors“ atstovas Geoffrey Pazzanese.

„Rublis buvo per daug nuvertintas, o dabar jaučiamas didelis pokytis, lyginant su padėtimi praėjusiais metais“, – tikino G.Pazzanese.

Investuotojai iš viso pasaulio 2014 m. pardavinėjo turimas rublių atsargas ir vengė šios valiutos, nes bijojo, kad Rusijos ekonomika yra atsidūrusi ant žlugimo slenksčio dėl krentančių naftos kainų. Be to, optimizmo nekėlė ir JAV bei ES šalių įvestos sankcijos Kremliui po Krymo okupacijos.

Tačiau dabar investuotojai po truputį pradeda atgauti tikėjimą rublio ateitimi ir mano, kad egzistuoja reali jo tolesnio stiprėjimo dolerio atžvilgiu tikimybė.

Investicinio banko „Goldman Sachs“ vyriausiasis investicijų valdytojas Jacovas Arnopolinas teigė, jog nemažai fizinių asmenų ir įmonių Rusijoje konvertavo savo turimus indėlius atgal į rublius po 2014 m. pabaigoje įsibegėjusio Rusijos valiutos keitimo į tvirtas valiutas – JAV dolerį ir eurą.

Dedolerizacija sukuria paklausą rubliui, – susiklosčiusią situaciją aiškino J.Arnopolinas.

„Dedolerizacija sukuria paklausą rubliui“, – susiklosčiusią situaciją aiškino J.Arnopolinas.

Tiesa, pastarosiomis savaitėmis Rusijos valdžios atstovai leido suprasti, kad nenori ir pernelyg stipraus rublio.

Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas balandžio 21 d. pareiškė, kad šaliai reikia labiau prognozuojamo rublio – be pernelyg didelio susilpnėjimo ar sustiprėjimo.

„Centrinis Rusijos bankas nenori, kad rublis žlugtų, tačiau jie taip pat nenori ir pernelyg stiprios valiutos“, – teigė finansų specialistė Banu Elizondo. Ji prognozuoja, kad šių metų pabaigoje už vieną JAV dolerį bus prašoma 56 – 57 rublių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką