Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 7d. 15:25 , Atnaujinta: 2021 balandžio 7d. 15:40

I.Šimonytė apie sprendimą neatverti prekybos centrų: situacija blogėja

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė spaudos konferencijoje sakė, kad per pastarąsias dienas situacija pablogėjo. Dėl šios priežasties nuspręsta dar neatverti prekybos centrų.

Premjerė pabrėžė, kad prekybos centrus atverti žadėta tik tuomet, jei „situacija bus palanki“.

„Praėjusią savaitę dar galėjome sakyti, kad situacija yra nelabai gera, bet gana stabili. Atvejų skaičius buvo apie 800. Taip, ji buvo blogesnė nei prieš mėnesį ar pusantro, bet aiškios blogėjimo tendencijos nesimatė. Dabar, per šventes, tą atvejų skaičių pamatėme labai aiškų“, – kalbėjo ji.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė

I.Šimonytės teigimu, nerimą kelia tai, kad padaugėjo simptominių teigiamų atvejų.

„Tai reiškia, kad daug žmonių serga, nėra taip, kad daug testuodami juos atsitiktinai aptinkame – daug simptominių atvejų. Vadinasi, situacija yra rimta. Taip pat ir ligoninėse, kurios per savaitgalį užsipildė gana dideliu sergančiųjų skaičiumi. Visos šios aplinkybės yra svarios, negalime sakyti, kad situacija nepablogėjo“, – sakė ji.

Kalbant apie tas veiklas, kurioms neleidžiama veikti, I.Šimonytė teigė, kad bus „ieškoma prieigų ir tariamasi“.

„Galbūt imuniteto pasas daliai veiklų galėtų būti išeitis, tačiau akivaizdu, kad ne visoms ir ne iki galo“, – teigė ji.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys anksčiau šią savaitę teigė, jog Vyriausybė artimiausiu metu svarstys laisvinimus ne tik prekybos, bet ir sporto, laisvalaikio, kultūros srityse, ypač tų veiklų, kurios organizuojamos atvirose erdvėse.

Paklausta, ar Vyriausybė bent neformaliai tai apsvarstė, premjerė tikino, kad taip, bet pažymėjo, jog jokių sprendimų dėl to nėra.

Vyriausybės sprendimas buvo nedaryti sprendimų, kurie kažkaip laisvina vienas ar kitas veiklas.

„Neformaliai aptarėm ir net yra tam tikri algoritmai sudėlioti, aptarti lygiai taip pat, kaip ir dėl prekybos centrų. Tačiau šiandien Vyriausybės sprendimas buvo nedaryti sprendimų, kurie laisvina vienas ar kitas veiklas“, – nurodė I.Šmonytė.

Ji teigė, kad Vyriausybė prie klausimų švelninant ribojimus tam tikrose srityse tikisi grįžti per artimiausias savaites.

„Bet tai labai priklausys nuo mūsų“, – pridūrė premjerė.

15min primena, kad pablogėjus epidemiologinei situacijai, Vyriausybė trečiadienį nesiryžo priimti sprendimo dėl parduotuvių prekybos centruose atvėrimo. Vis dėlto, keičiant dėl koronaviruso plitimo įvesto karantino sąlygas, bus atvertos dalis paslaugų lauke, nebus draudžiama veikti sveikatinimo paslaugų centrams.

PLAČIAU SKAITYKITE: Oficialu: blogėjant situacijai, Vyriausybė padarė pauzę atveriant parduotuves ir švelninant karantiną.

Taip pat planuojama leisti jau veikiančioms parduotuvėms naudoti trumpalaikes pardavimų skatinimo priemones, padidinti dirbančių kasų skaičių ir pan.

Su prekybininkais susitikę ministrai praėjusią savaitę pranešė, kad šį trečiadienį ketina svarstyti prekybos atvėrimą, o toks sprendimas turėjo įsigalioti nuo ateinančio pirmadienio – balandžio 12 dienos.

Komentarai: 44

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

01:01
00:53
00:54

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką