Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ieškoma naujų galimybių didinti Rusijos turistų srautą Lietuvoje

Grožio šaltinis
Vaidos Š. nuotr. / Turistai Lietuvoje ieško ne tik poilsio, bet ir gydymosi bei grožio paslaugų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Siekiant paskatinti atvykstamąjį turizmą iš Rusijos, svarstoma galimybė imtis naujų skrydžių, taip pat ketinama aktyviau bendradarbiauti populiarinant Lietuvos sveikatos turizmą, kurortinio gydymosi ir kaimo turizmo galimybes, teigiama Ūkio ministerijos pranešime spaudai.

Šie ir kiti klausimai buvo aptariami Ūkio ministerijos kanclerio Gedimino Miškinio vadovaujamai Lietuvos delegacijai praėjusią savaitę lankantis Maskvoje.

Susitikimuose su Rusijos transporto ministru Igoriu Levitinu ir Maskvos miesto meru Jurijumi Lužkovu aptarta viena aktualiausių bendradarbiavimo su Rusija problemų – susisiekimas oro transportu. Šiuo metu iš Maskvos į Vilnių skraido tik Rusijos aviakompanijos UTAIR lėktuvai, todėl Ūkio ministerijos iniciatyva iškeltas klausimas dėl galimo naujo Rusijos aviakompanijos „Atlant Sojuz“ tiesioginio skrydžio Maskva–Palanga atidarymo ir skrydžio Maskva–Gardinas suaktyvinimo. Pastarasis reisas aktualus Lietuvai, nes rusų turistai Druskininkus galėtų iš Gardino pasiekti autobusu. Be to, svarstyti ir pasienio perėjimo punkto Nida–Rybačis įkūrimo, Vištyčio ežero naudojimo turizmo ir rekreacijos tikslais klausimai.

Susitikimuose su Rusijos ekonomikos ministerijos atstovais daug dėmesio buvo skirta turizmo klausimams. Rusija pageidauja daugiau informacijos apie Lietuvos kaimo turizmą, o klausimą dėl kaimo turizmo ir paveldo siūlo įrašyti ir į tarpvyriausybinės darbo grupės darbotvarkę. Lietuvos kaimo turizmo galimybes jau trečią kartą ketinama pristatyti tarptautinės agroparodos „Zolotaja osen“ metu rugsėjį.

Sveikatos turizmo ir Lietuvos kurortų naujovės pristatytos 10-ajame tarptautiniame kurortologijos kongrese „Zdravnica“. G.Miškinis akcentavo didelį Lietuvos kurortų potencialą, teikiamų paslaugų kokybę, Lietuvos kurortologijos tyrimų centro veiklą, kuriamą stomatologijos klasterį Lietuvoje. Susitikime su Rusijos atkuriamosios medicinos ir kurortologijos centro vadovais pasiūlyta pasirašyti bendradarbiavimo sutartį, Rusijos kurortologai pakviesti apsilankyti Lietuvoje. Rusijos kurortologijos specialistai pripažįsta, kad pastaruoju metu Lietuvos kurortologijos ir sveikatingumo turizmo srityje daug pasiekta.

Tęsiant praėjusiais metais sudarytos Lietuvos ir Rusijos turizmo darbo grupės veiklą, turizmo klausimai aptarti Rusijos federalinėje turizmo agentūroje. Nutarta sudaryti darbo grupės veiklos planą trejiems metams. 

Statistikos departamento duomenimis, 2009 metais Lietuvos kolektyvinėse apgyvendinimo įstaigose buvo apsistoję 78,7 tūkst. turistų iš Rusijos, t. y. 14,5 proc. mažiau nei 2008 m. Turistai iš Rusijos į Lietuvą daugiausiai vyksta aplankyti giminių, susitikti su draugais (41 proc. visų atvykstančiųjų). Antrasis vizitų tikslas – atostogos, laisvalaikis ar poilsis (38 proc.). Verslo reikalais ar į konferencijas atvyksta 24 proc. svečių iš Rusijos, dar apie 3 proc. rusų atvyksta į Lietuvą gydytis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką