Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo veiklai papildomai uždirbo beveik 2 mln. eurų

Ignalinos atominė elektrinė
Sandros Buzaitės/ 15min nuotr. / Ignalinos atominė elektrinė
Šaltinis: 15min
0
A A

2016 metais Valstybės įmonė Ignalinos atominė elektrinė (IAE) pardavusi nereikalingą turtą ir iš kitos komercinės veiklos eksploatavimo nutraukimo veiklai papildomai uždirbo 1,97 mln. eurų.

Kaip praneša pati įmonė, ji surengė 36 aukcionus įmonei nereikalingam turtui parduoti. Pardavusi virš 4 tūkst. tonų įvairių metalų įmonė uždirbo 1,22 mln. eurų papildomų pajamų, iš kito turto pardavimo – 0,53 mln. eurų.

„Aukcionuose parduodamos nereikalingos įrangos dalys arba kitas turtas, susidaręs įgyvendinant eksploatavimo nutraukimo projektus ir vykdant išmontavimo darbus. Nuo 2010 metų buvo išmontuota virš 38 tūkst. tonų nereikalingos įrangos, kurios didžioji dalis praėjusi užterštumo radionuklidais patikrinimą parduodama aukcionuose. Tokie pardavimai ne tik sudaro įmonės papildomas pajamas, bet ir prisideda prie atliekų, kurias reikėtų utilizuoti ar išvežti į atliekynus, kiekių mažinimo,“ – pranešime cituojamas IAE generalinis direktorius Darius Janulevičius.

Be aukcionuose parduodamų metalų ir kito turto Ignalinos AE uždirbamas lėšas sudaro pajamos iš kitos komercinės veiklos. 2016 metais IAE iš tokios veiklos papildomai uždirbo apie 220,4 tūkst. eurų pajamų (27,2 tūkst. eurų iš nereikalingų įmonei pastatų nuomos, 43,6 tūkst. eurų iš geležinkelių pervežimo paslaugų, 149,6 tūkst. eurų iš kitų paslaugų teikimo).

Papildomai uždirbtos lėšos bus panaudotos vykdomiems eksploatavimo nutraukimo darbams finansuoti.

Per visą IAE eksploatavimo nutraukimo laikotarpį nuo 2010 m. Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo veiklai papildomai uždirbo beveik 12 mln. eurų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką