Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 lapkričio 12d. 17:00 , Atnaujinta: 2020 lapkričio 13d. 13:20

„Iki“, „Maxima“, „Norfa“ ir „Lidl“ pirmąją Kalėdų dieną nedirbs, jungiasi ir „Rimi“

Vilniaus Kalėdų eglės įžiebimas Katedros aikštėje
Valdo Kopūsto / 15min nuotr. / Vilniaus Kalėdų eglės įžiebimas Katedros aikštėje

Nors iki Šv. Kalėdų dar daugiau nei mėnuo, šiemet prekybos tinklai jau yra nusimatę, ar dirbs per šventes. Pavyzdžiui, „Iki“, „Maxima“, „Lidl“, „Norfa“ ir „Rimi“, kaip ir kasmet, planuoja nedirbti pirmąją Šv. Kalėdų dieną.

Prekybos tinklas „Lidl“ ketvirtus metus iš eilės nedirbs per didžiąsias metų šventes – Šv. Kalėdų dieną – gruodžio 25-ąją ir Naujųjų metų dieną – sausio 1-ąją. Šis sprendimas visiems „Lidl“ darbuotojams suteiks galimybę šventes sutikti su šeimos nariais ir artimaisiais.

Pernai pirmąją Šv. Kalėdų dieną nedirbo visi prekybos tinklai – „Iki“, „Maxima“, „Lidl“, „Rimi“ ir „Norfa“. Pirmąją 2020-ųjų dieną vieni sutrumpino darbo vieną, o kiti nusprendė neatverti durų. Ir nors iki švenčių liko daugiau nei mėnuo, bendrovės jau nusimačiusios, kaip veiks.

Luko Balandžio / 15min nuotr./„Lidl“
Luko Balandžio / 15min nuotr./„Lidl“

Pati pirma apie tai paskelbė Vokietijos mažmenininkė „Lidl“, kuri pranešė, kad ketvirtus metus iš eilės nedirbs per didžiąsias metų šventes – Šv. Kalėdų dieną – gruodžio 25-ąją ir Naujųjų metų dieną – sausio 1-ąją.

Kitomis žiemos šventinio laikotarpio dienomis parduotuvių darbo valandos trumpės. Šv. Kūčių vakarą (gruodžio 24 d.) parduotuvės dirbs iki 18.30 val., o Naujųjų metų išvakarėse (gruodžio 31 d.) – iki 20:30 val. Antrąją Šv. Kalėdų dieną (gruodžio 26 d.) visos „Lidl“ parduotuvės dirbs nuo 9 val. ryto iki 20 val. vakaro.

„Gerai suprantame, kaip svarbu per didžiąsias metų šventes pailsėti ir praleisti jas su savo artimaisiais. Nedirbti pirmąją Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų dieną jau tapo tradicija“, – sako „Lidl Lietuva“ vadovas Radostin Roussev-Peine.

Tuo tarpu „Maxima“ sako, kad pats klausimas ankstokas. Tiesa, pasak Ernestos Dapkienės, „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorės, kaip ir praėjusiais metais per Kalėdas šįmet prekybos tinklo parduotuvės nedirbs.

„O apie tikslesnį „Maxima“ parduotuvių darbo laiką šventiniu laikotarpiu informuosime gruodžio pradžioje“, – 15min komentavo ji.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kalėdiškai pasipuošę prekybos centrai Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kalėdiškai pasipuošę prekybos centrai Vilniuje

Panašų sprendimą priėmę ir prekybos tinklas „Iki“. Anot jo atstovės žiniasklaidai Vaidos Budrienės, per pirmąją Šv. Kalėdų dieną visos parduotuvės nedirbs, o likusias švenčių dienas jos duris atves vėliau nei įprasta, arba darbuotojus išleis anksčiau.

„Norime, kad mūsų darbuotojai praleistų laiką su brangiais artimais žmonėmis, pasidžiaugtų Šv. Kalėdomis, kurios šiemet bus kitokios, tačiau neabejotinai vis tiek svarbiausios metų šventės. Šiemet kaip niekad aktualu pabūti ramybėje, stabtelėti, pailsėti, pasidalinti šiluma su pačiais artimiausiais šeimos nariais“, – komentavo ji.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Iki“
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Iki“

„Iki“ darbo laikas švenčių metu:

2020.12.24 – Nuo numatytos darbo pradžios iki 20:00

2020.12.25 – Nedarbo diena

2020.12.26 – 9:00-21:00

2020.12.31 – Nuo numatytos darbo pradžios iki 20:00

2021.01.01 – 10:00-22:00

Prekybos tinklo „Norfa“ atstovas spaudai Darius Ryliškis taip pat tikino, jog per Šv. Kalėdas ir pirmąją Naujųjų metų dieną parduotuvės nedirbs. Kitomis dienomis parduotuvės arba trumpiau veiks, arba atsivers vėliau nei įprasta.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Norfa“
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Norfa“

Planuojamas „Norfa“ parduotuvių darbo laikas per šių metų šventes:

2020.12.24 – parduotuvės dirba iki 19 val.

2020.12.25 – parduotuvės NEDIRBA

2020.12.26 – parduotuvės pradeda darbą nuo 9 val.

2020.12.31 – parduotuvės dirba iki 20 val.

2021.01.01 – parduotuvės NEDIRBA

Penktadienį prekybos tinklas „Rimi“ išplatino pranešimą spaudai, kuriuo paskelbė, kad paskutinėmis šių metų dienomis ilgins dalies parduotuvių darbo laiką. „Rimi“ parduotuvės ilgiau nei pernai dirbs ir gruodžio 31 dieną bei anksčiau pirkėjus pasitiks pirmąją Naujųjų metų dieną. Kaip ir ankstesniais metais, pirmąją Kalėdų dieną visos „Rimi“ parduotuvės nedirbs.

Pranešama, kad hyper formato „Rimi“ tinklo parduotuvės pirmomis Kalėdų savaitės dienomis, t.y. gruodžio 21-23-iąja imtinai, dirbs valanda ilgiau, iki 23 val. Ilgiau, taip pat iki 23 val., dirbs ir kai kurios super formato parduotuvės: Klaipėdos rajone – Dituvoje ir Slengiuose, Vilniaus mieste – Naujojoje Vilnioje ir Tarandėje, Telšiuose ir Biržuose.

Kaip ir praėjusiais metais, visos „Rimi“ prekybos tinklo parduotuvės nedirbs Kalėdų dieną.

Valandą ilgiau, t.y. iki 23 val., visi hyper ir įvardinti super formato „Rimi“ prekybos centrai taip pat dirbs ir pirmomis paskutinės metų savaitės dienomis, t.y. gruodžio 28-30 d. imtinai. Naujųjų išvakarėse – gruodžio 31 d., valanda ilgiau nei pernai, iki 21 val., dirbs visos „Rimi“ tinklo parduotuvės. Anksčiau nei pernai jos duris atvers ir sausio 1-ąją – pirkėjus pasitiks jau 10 val.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

02:50
14:56
00:53

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką