Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 10d. 10:34 , Atnaujinta: 2018 gruodžio 10d. 12:14

Ikimokyklinio ugdymo mokytojams, kultūros darbuotojams algos didės klimato kaitos sąskaita

Vilius Šapoka ir Saulius Skvernelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Vilius Šapoka ir Saulius Skvernelis

Vyriausybė atsižvelgė į kelis Seimo narių pasiūlymus biudžetui: ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojams atlyginimai nuo sausio didės 10 proc., po milijoną gaus Valstybės saugumo departamento (VSD), Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT), kultūros darbuotojai. O lėšos bus paimtos iš Klimato kaitos specialiosios programos.

Vyriausybė iš dalies pritarė Seimo narių Aušros Papirtienės ir Arūno Gelūno pasiūlymui 10 proc. padidinti priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo mokytojų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus. Tam skirta 6,66 mln. eurų.

Premjeras Saulius Skvernelis akcentavo, kad sprendimas rodo socialinį dialogą su profesinėmis sąjungomis ir leis atlyginimus padidinti nuo sausio 1 dienos.

„Per praeitą posėdį žengėme pirmą žingsnį, šiandien antrą žingsnį, ir, vadovaujantis minėtu susitarimu su švietimo profesinėmis sąjungomis, nuo sausio 1 dienos priešmokykliniam ugdymui pedagogams atlyginimai didės 10 proc.“, – BNS cituoja S.Skvernelį.

Pasak finansų ministro Viliaus Šapokos, iš viso atlyginimų didinimui ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams skirta daugiau kaip 13 mln. eurų.

Premjeras pridūrė, kad jeigu būtų atsisakyta etatinio apmokėjimo modelio ir grįžta prie senos mokytojų darbo apmokėjimo tvarkos, būtų grįžta ir prie „seno finansavimo – tai būtų didžiulis finansinis minusas mokytojams“, rašo BNS.

Dėl papildomų finansų vidutiniškai vienam mokytojui atlyginimas kils daugiau nei 50 eurų bruto (neatskaičius mokesčių), o kartu su mokesčių reforma – beveik 80 eurų į rankas.

Pritarta daliai kitų pasiūlymų

Pritarta Ramūno Karbauskio pasiūlymui skirti milijoną eurų kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčiui padidinti – tam skirtas 1 mln. eurų.

Taip pat pritarta Rimos Baškienės pasiūlymui Kultūros ministerijai skirti 207 tūkstančius eurų – profesionaliojo scenos meno įstaigų kūrybiniams darbuotojams kompensacinėms išmokoms.

Pritarta Ritos Tamašunienės pasiūlymui 200 tūkst. eurų skirti tradicinių Lietuvos religinių bendruomenių, bendrijų ir centrų maldos namams atstatyti ir kitoms reikmėms finansuoti.

Pritarta Mindaugo Puidoko pasiūlymui skirti 91 tūkst. eurų Kauno botanikos sodo oranžerijos rekonstrukcijai.

Taip pat patvirtintas Roberto Šarknicko pasiūlymas – iš Kultūros ministerijos bus paimta 100 tūkstančių eurų, ir jie bus skirti Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) gaus papildomą milijoną eurų, taip pat milijoną gaus ir Valstybės saugumo departamentas (VSD).

300 tūkst. eurų bus skirta Seimo kanceliarijos išlaidoms – darbo užmokesčiui. Tą siūlė Seimo nariai Irena Degutienė, R.Baškienė, Gediminas Kirkilas, Jonas Liesys, Viktoras Pranckietis, Irena Šiaulienė ir Remigijus Žemaitaitis.

Dauguma Seimo narių pasiūlymų buvo atmesti. 15min jau rašė, kad pateiktų pasiūlymų apimtis svyravo apie pusę milijardo eurų.

Visiems pasiūlymams reikės iš viso 10,46 mln. eurų, ir jie bus paimti iš Klimato kaitos specialiosios programos pajamų, todėl Aplinkos ministerijos išlaidos atitinkama suma bus sumažintos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką