„Laisvosios bangos“ laidoje „Sprendimų metas“ kalbinta „Creditinfo Lietuva“ Rizikos vertinimo projekto vadove Alina Buemann nemano, kad šie skaičiai rodo kokią nors pavojingą būklę.
A.Buemann teigimu, sunkiausiai savo kreditorinius įsipareigojimus vykdo statybų ir nekilnojamojo turto operacijomis užsiimančios bendrovės. Jos daugiausiai skolingos finansinėms institucijoms ir joms tenka didžiausia visų skolų portfelio dalis. Tačiau apskritai bendrovių įsiskolinimai finansinėms institucijoms pernai mažėjo.
A.Buemann pažymėjo, kad bankrotų pernai buvo mažiau nei 2011 m. Vis dėlto, bankrotų statistika rodo, kad maitinimo paslaugų sektoriuje situacija nėra gera.
„Mes dar nepaleidome vadelių ir selektyviai žvelgiame, kur ir kaip leidžiame savo pinigėlius“, – sakė A.Buemann.
Jos nuomone, įstatymu įteisinti privalomi atsiskaitymų terminai – itin teigiamas dalykas.
„Labai svarbu, kad valstybinės įmonės būtų mokios verslui, nes jos pačios to reikalauja iš verslo“, – sakė ekspertė.
