Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 25d. 11:23

Importuotos prekės gruodį Lietuvoje brango 0,4 proc.

Pirkėjams parduotuvėse labiau rūpi ne mėsos gaminių kokybė, o kaina.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Importuotos prekės gruodį Lietuvoje brango 0,4 proc.

2013 m. gruodžio mėn., palyginti su lapkričio mėn., eksportuotų prekių kainos sumažėjo 0,4 procento, importuotų prekių tiek pat padidėjo, praneša Lietuvos statistikos departamentas.

Bendrajam eksportuotų prekių kainų pokyčiui didžiausią įtaką padarė 10,4 procento sumažėjusios variklinių transporto priemonių, priekabų ir puspriekabių, 5,3 – kompiuterinių, elektroninių ir optinių gaminių, 2,5 procento – baldų kainos ir 7,8 procento padidėjusios žemės ūkio produktų, 1 procentu – rafinuotų naftos produktų kainos.

Bendrajam importuotų prekių kainų pokyčiui daugiausia įtakos turėjo 3,9 procento padidėjusios žemės ūkio produktų, po 1,3 procento – žalios naftos ir variklinių transporto priemonių, priekabų ir puspriekabių kainos ir 5 procentais sumažėjusios elektros, 3,9 procento – kitų kasybos ir karjerų eksploatavimo produktų, 0,3 – chemikalų ir chemijos pramonės gaminių, 0,9 procento – pagrindinių metalų kainos (žr. 2 lentelę).

Per mėnesį iš eksportuotų prekių labiausiai sumažėjo kompiuterių ir išorinės įrangos kainos – 19,4 procento, variklinių transporto priemonių – 14,7, konstrukcinių metalinių gaminių – 10,3 procento, o padidėjo žemės ūkio vienmečių augalų – 12 procentų, bendrosios paskirties mašinų – 5 procentais, popieriaus ir kartoninių gaminių – 4,8 procento – kainos. Iš importuotų prekių daugiausia pabrango žuvys ir kiti žuvininkystės produktai – 6,2 procento, žemės ūkio vienmečiai augalai – 4,9 procento, žemės ūkio daugiamečiai augalai – 3,6 procento, o atpigo grūdų malimo produktai, krakmolas ir krakmolo produktai – 2,4 procento, megztiniai (trikotažiniai) arba nertiniai drabužiai – 2,3 procento.

Per metus (2013 m. gruodžio mėn., palyginti su 2012 m. gruodžio mėn.) eksportuotų prekių kainos sumažėjo 3,7 procento, importuotų prekių – 2,5 procento. Iš eksportuotų prekių daugiausia atpigo kompiuteriai ir išorinė įranga – 20,2 procento, pagrindiniai chemikalai, trąšos ir azoto junginiai, pirminis plastikas ir sintetinis kaučiukas – 18,5 procento, augalinis aliejaus ir augaliniai bei gyvūnų riebalai ir taukai – 13,7 procento, o pabrango pieno gaminiai – 14,1 procento, perdirbta ir konservuota žuvis, vėžiagyviai ir moliuskai – 8,5 procento. Iš importuotų prekių daugiausia atpigo kiti, niekur kitur nepriskirti, kasybos ir karjerų eksploatavimo produktai – 17,8 procento, augalinis aliejaus ir augaliniai bei gyvūnų riebalai ir taukai – 16,2 procento, o pabrango žuvys ir kiti žuvininkystės produktai – 19,8 procento, sodinamoji medžiaga: gyvi augalai, svogūnėliai, gumbai ir šaknys, auginiai ir ūgliai – 16 procentų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką