Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Impulsai pasienio regiono ekonomikai: patrauklūs verslo projektai, parama iniciatyviems, motyvacija dirbti legaliai

pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Užimtumo skatinimui ir verslo plėtrai skiriama nemažai lėšų, tačiau reikia glaudžiau bendradarbiauti su savivaldybėmis ir verslu, atidžiau įvertinti regiono problemas bei jo specifiką. Tai Alytuje vykusioje konferencijoje-apskrito stalo diskusijoje teigė premjeras Algirdas Butkevičius.

Konferencijoje „Impulsai pasienio regiono ekonomikai: patrauklūs verslo projektai, parama iniciatyviems, motyvacija dirbti legaliai“ dalyvavo regiono savivaldybių vadovai, verslo atstovai.

„Gaivinant regionų ekonomiką, mažinant socialinę atskirtį nei Vyriausybė, nei savivaldybė pavieniui neišspręs susikaupusių problemų. Tik bendradarbiaudami su vietos valdžia, verslu, bendruomenėmis, kartu surasime ir įgyvendinsime geriausius sprendimus", – sakė A.Butkevičius, ragindamas teikti pasiūlymus ir atvirai kalbėti apie tai, kas kliudo ekonomikos ir gerovės plėtrai.

Prieš konferenciją premjeras taip pat apsilankė Alytaus teritorinėje darbo, kur bendravo su darbo ieškančiais gyventojais.

Tik bendradarbiaudami su vietos valdžia, verslu, bendruomenėmis, kartu surasime ir įgyvendinsime geriausius sprendimus.

Alytaus rajono, Lazdijų ir Kalvarijos savivaldybėse, 2014 m. duomenimis, registruotas nedarbas 1,5 karto viršijo vidutinį. Jaunimo nedarbo rodikliai šiose savivaldybėse taip pat didesni nei šalies vidurkis, o Kalvarijoje šis rodiklis aukščiausias šalyje.

Be to, daugiau nei pusė Lazdijuose ir Alytaus rajone darbo neturinčių gyventojų – ilgalaikiai bedarbiai. Kituose šio regiono miestuose tokių bedarbių dalis taip pat gerokai didesnė nei vidutiniškai šalyje.

Konferencijoje savivaldybių vadovai, Lietuvos verslo konfederacijos, Alytaus krašto pramonininkų asociacijos, Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos vadovai bei ekspertai diskutavo apie ekonomikos gaivinimą ir užsienio investicijas.

Apskrito stalo diskusijoje dalyvavęs „Verslios Lietuvos“ vadovas Mantas Nocius pristatė priemones verslumui ir eksporto skatinimui. Tai – parama pradedančiajam verslui ir smulkioms ir vidutinėms bei inovatyvioms įmonėms, mokymai verslumui skatinti, pagalba eksportuojant pagamintą produkciją.

BFL nuotr./Mantas Nocius
BFL nuotr./Mantas Nocius

Prognozuojama, kad įgyvendinus numatytas priemones lietuviškų prekių eksportas būtų didesnis  nei vidutinis šalyje. „Investuok Lietuvoje“ atstovė Rugilė Andziukevičiūtė konferencijos dalyvius supažindino su užsienio investuotojus dominančiais klausimais bei aptarė Alytaus regiono privalumus.

Alytaus rajono, Lazdijų ir Kalvarijos savivaldybėse, 2014 m. duomenimis, registruotas nedarbas 1,5 karto viršijo vidutinį.

Taip pat kalbėta apie ekonominių pažeidimų tendencijas pasienio savivaldybėse, „šešėlinį“ verslą. Buvo pabrėžta, kad Darbo birža ir savivaldybės turėtų taikyti aktyvesnę tokių žmonių įdarbinimo politiką, akcentuojant, kad jiems būtų socialiai saugiau ir naudingiau dirbti legaliai, o ne „šešėlinėje“ darbo rinkoje.

Panašūs forumai jau vyko Anykščiuose ir Šiauliuose. Jų esmė – identifikuoti regionui būdingas problemas ir taikyti geriausias patirtis, įgyvendinti perspektyvius projektus, kad investuojamos lėšos, taip pat ir ES paramos, kurtų ilgalaikę naudą.

Per ateinančius septynerius metus Regionų plėtros programai iš ES struktūrinės paramos apskričių vystymui ir teritorinei sanglaudai bus skiriama beveik 3,5 mlrd. litų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką