Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Infliacija JAV paspartėjo mažiau, nei buvo tikėtasi

Vartotojų kainos Jungtinėse Valstijos šių metų liepą padidėjo 0,1 proc., lyginant su birželiu, o metinis kainų augimas sudarė 1,7 proc., pranešė Darbo departamentas.
Gyvybinga ir stipri JAV ekonomika sveiksta greičiausiai.
JAV ekonomika / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Abu rodikliai buvo 0,1 proc. didesni nei birželį. Tačiau „Bloomberg“ apklausti analitikai prognozavo, kad mėnesio infliacija sieks 0,2 proc., o metinė – 1,8 proc.

Vadinamoji bazinė infliacija (neatsižvelgiant į energijos ir maisto produktų kainas) liepą sudarė 0,1 proc., palyginti su birželiu, ir 1,7 proc., lyginant su tuo pačiu mėnesiu prieš metus.

Verta paminėti, kad liepą infliacijos rodikliai nesiekė prognozių jau penktą mėnesį iš eilės ir buvo mažiausi nuo 2010 metų.

Pastaruoju metu lėtėjanti infliacija stebina kai kuriuos Amerikos centrinio banko – Federalinio rezervo sistemos – vadovus, kurie manė, kad tai bus laikinas reiškinys. FRS tikslinė infliacijos riba yra 2 proc. Tiesa, infliacijai matuoti jis naudoja ne vartotojų kainų indeksą, o asmeninio vartojimo kainų indeksą (PCE). Šio indekso duomenis Prekybos departamentas skelbs rugpjūčio 31 d.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius