Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Infliacija Venesueloje per septynis mėnesius sudarė 248,6 proc.

Infliacija Venesueloje per septynis šių metų mėnesius sudarė 248,6 proc., pareiškė opozicijai priklausantis Nacionalinės Asamblėjos finansų komiteto narys Angelis Alvarado
Darbas nelegaliose aukso kasyklose Venesueloje
Gyvenimas Venesueloje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vien liepos mėnesį, palyginti su ankstesniu mėnesiu, vartotojų kainos pakilo 26 proc., o metinė infliacija sudarė 1,501 tūkst. proc., pareiškė jis. Birželį mėnesio infliacija Venesueloje sudarė 21,4 procento.

„Mėnesio infliacijos kilimas yra susijęs su menka JAV dolerių pasiūla oficialioje rinkoje, sparčia nacionalinės valiutos – bolivaro – devalvacija juodojoje rinkoje, taip pat su politiniu neapibrėžtumu, kuris gerokai kenkia ekonomikos raidai“, – pareiškė A.Alvarado, kurį cituoja agentūra „Bloomberg“.

Prie infliacijos spartėjimo prisideda ir tai, kad Venesuelos vyriausybė spausdina pinigus, kad galėtų užtikrinti anksčiau pažadėtą minimalaus darbo užmokesčio padidinimą, pareiškė parlamentaras.

Sudėtinga ekonominė padėtis šalyje, kurios gyventojams trūksta maisto, provokuoja masinius neramumus, per kuriuos per paskutinius keturis mėnesius žuvo daugiau kaip 120 žmonių.

Dabartinio Venesuelos prezidento Nicholaso Maduro vyriausybė oficialių infliacijos duomenų neskelbia jau daugiau kaip metus, todėl Nacionalinė Asamblėja, kurią kontroliuoja opozicinės partijos, paskelbė savo įverčius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius