Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Informacija išvykusiems: kaip išvengti Lietuvoje besikaupiančių PSD skolų?

Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas reikia mokėti tik vienoje šalyje, primena Šiaulių teritorinė ligonių kasa. Jei žmogus dirba ir moka PSD Lietuvoje, jis neturėtų šio mokesčio mokėti kitoje šalyje, o jei dirba ir moka mokesčius kitoje šalyje, jis neturi mokėti šių įmokų Lietuvoje.
Emigracija
Emigracija / Mato Miežonio / 15min nuotr.

Pasitaiko atvejų, kai oficialiai nedeklaravusieji savo išvykimo, moka du kartus – ne tik toje šalyje, kur dirba ir moka mokesčius, bet ir Lietuvoje, kur jau kuris laikas nebegyvena ir nebedirba.

Skola kaupiasi nedeklaravusiems išvykimo

„Išvykstantieji turėtų oficialiai deklaruoti savo išvykimą iš Lietuvos, išskyrus mokytis išvykstančius dieninių skyrių studentus. Nedeklaravę išvykimo asmenys bus laikomi nuolatiniais Lietuvos gyventojais, ir jiems gali kauptis skola už nesumokėtas PSD įmokas“, – rašoma žiniasklaidai išplatintame pranešime.

Jeigu žmogus nenori nutraukti ryšių su Lietuva, patariama susitvarkyti reikiamus formalumus, kad netektų finansiškai nukentėti.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Sodra
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Sodra

Lietuvoje PSD įmokas administruoja „Sodra“, todėl visais klausimais dėl PSD įmokų mokėjimo, permokų susidarymo ar įsiskolinimo panaikinimo, kai PSD oficialiai mokama užsienio šalyje, reikėtų kreiptis į „Sodrą“.

Svarbu turėti sveikatos draudimo kortelę

„Išvykusieji taip pat klausia, ar jie gali gauti nemokamai gydymo paslaugas ne tik toje šalyje, kur gyvena, bet ir Lietuvoje, – pastebi Šiaulių teritorinė ligonių kasa.

– Lankantis kitose ES šalyse ar atostogų grįžtant į Lietuvą reikėtų turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK). Su šia kortele tiek Lietuvoje, tiek kitoje ES šalyje būtinoji medicinos pagalba bus suteikta nemokamai.“

123rf.com /Europos sveikatos draudimo kortelė
123rf.com /Europos sveikatos draudimo kortelė

ES direktyva dėl pacientų teisių į tarpvalstybines sveikatos priežiūros paslaugas suteikia teisę pacientui pasirinkti, kurioje šalyje gydytis. Žmogus užsienio šalyje gali gauti iš anksto planuojamas medicinos paslaugas, o grįžęs namo – į šalį, kur gyvena ir moka mokesčius, – kompensaciją iš vietinių ligonių kasų.

Prieš išvykstant gydytis svetur derėtų pasidomėti, kokie reikalavimai taikomi tose šalyse, į kurias norima vykti, bei kokių dokumentų reikia, kad medicinos paslaugos būtų suteiktos, o vėliau savo šalyje būtų galima gauti gydymo išlaidų kompensaciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius