Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Inspektoriai sustabdė lekiančius nuo mokesčių taksi vairuotojus

Taksi
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Taksi
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) patikrino taksi paslaugas tarptautinio Vilniaus oro uosto teritorijoje teikiančių asmenų veiklą ir nustatė, kad galimai neapskaitytų pajamų suma sudaro apie 200 tūkst. Lt.

Daugiau nei pusmetį stebėta taksi sistemos veikla davė teigiamų rezultatų, kurie padės užkirsti vairuotojų savivaliavimui slepiant mokesčius.

Mokesčių specialistai taksi veikla oro uosto teritorijoje pradėjo intensyviai domėtis šių metų pavasarį. Sėkmingo bendradarbiavimo su VĮ Tarptautiniu Vilniaus oro uostu (TVOS) metu buvo išsiaiškinta kiekvieno taksi vairuotojo išvažiavimai iš oro uosto. Taip pat gauta informacija apie taksi paslaugų tiekėjams išrašytas PVM sąskaitas - faktūras, taksi automobilių stovėjimo oro uosto įrengtoje taksi linijoje sutartis.

Tyrimo metu taip pat buvo įvertinta VMI iš taksi keleivių gauti nusiskundimai dėl taksi vairuotojų daromų pažeidimų, dažniausiai dėl nežinia kokiu būdų nustatyto mokesčio už kelionę ir neišduodamo dokumento, patvirtinančio atlygio sumokėjimą.

Vairuotojai teikė įvairius inspektorių neįtikinusius paaiškinimus, kodėl išvažiavimai iš oro uosto teritorijos nėra atvaizduoti taksometro kasos operacijų žurnale, pvz., dažnas jų teisinosi, jog pasitikdavo iš užsienio atvykusius draugus.

Vilniaus AVMI patikrino 46 asmenis vykdančius taksi veiklą. Remiantis pateikta informacija bei atlikus analizę VMI nustatė, kad ne visi išvažiavimai užfiksuojami taksometro kasos operacijų žurnale, ne visiems keleiviams išduodami kvitai, taksistai naudojantys taksometrus su spausdintuvais nespausdina dienos pamainos ir mėnesio suvestinių ataskaitų, nepildo taksometro kasos operacijų žurnalų.

Vairuotojai teikė įvairius inspektorių neįtikinusius paaiškinimus, kodėl išvažiavimai iš oro uosto teritorijos nėra atvaizduoti taksometro kasos operacijų žurnale, pvz., dažnas jų teisinosi, jog pasitikdavo iš užsienio atvykusius draugus. Dalis vairuotojų, nesivargindami sukurti išradingesnių paaiškinimų, tiesiog pripažino, kad neturėdavo noro pildyti privalomų dokumentų.  

Vilniaus AVMI siekia užtikrinti gerą keleivių aptarnavimą, pajamų apskaitymą ir teisingą deklaravimą taksi paslaugų sektoriuje, todėl ir toliau atidžiai stebės tiek oro uoste, tiek ir visame Vilniuje veikiančių taksi įmonių ir gyventojų veiklą.

Vilniaus AVMI primena, kad pranešti apie įvairius mokestinius pažeidimus, įmonėse mokamus „vokelius“, neapskaitomas pajamas bei kitus pažeidimus, galima VMI pasitikėjimo telefonu 1882, užpildžius elektroninę anketą VMI svetainėje arba pasinaudojus programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk“, taip pat užėjus į apskrities mokesčių inspekciją bei jos teritorinius padalinius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką