TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Instrukcijų buldozeris traiško restoranų verslą

Baras
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Baras
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusį penktadienį daugiau nei dvidešimčiai Vilniaus restoranus, kavines ir barus valdančių įmonių sustabdytos alkoholio ir tabako prekybos licencijos. Vakar sąrašas dar papildytas. Šios bendrovės vėlavo sumokėti mokesčius.

Įmonių vadovams atrodo, kad baudėjai prasilenkia su logika – kaip padengti skolas, kai dėl tokio sprendimo dar labiau smunka apyvarta?

Šita tvarka mus nuolat dusino, bet dabar problema tapo itin opi – viešojo maitinimo įstaigų apyvartos stipriai nukrito ir įstaigos masiškai vėluoja mokėti padidėjusius mokesčius. Jos prašo atidėti skolų mokėjimą, bet institucijos nesusišneka“, – tvirtina Evalda Šiškauskienė. „Šita tvarka mus nuolat dusino, bet dabar problema tapo itin opi – viešojo maitinimo įstaigų apyvartos stipriai nukrito, ir įstaigos masiškai vėluoja mokėti padidėjusius mokesčius. Jos prašo atidėti skolų mokėjimą, bet institucijos nesusišneka – mokesčių inspekcija leidžia atidėti, o savivaldybė nekreipia dėmesio ir vis tiek sustabdo licenciją“, – „Verslo žinioms“ sakė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.

Pavyzdžiui, licencija prekiauti alkoholiniais gėrimais ir tabako gaminiais iki kovo 12 d. buvo sustabdyta UAB „RCD Room Concept Design“, valdančiai restoranus „Rossini“ ir „Steakhosuse Hazienda“, nors Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) įmonei buvo atidėjusi mokesčių mokėjimą. Tik kai bendrovė kreipėsi į teismą, VMI ir savivaldybė atšaukė savo sprendimą – pripažino klaidą.

Prasčiau pasisekė Vilniaus įmonei „Bičiulių avilys“, kuriai priklauso alaus darykla ir restoranas „Avilys“.

„Numatytos lengvatos, kad sumokėjus gyventojų pajamų mokestį (GPM) PVM skolą galima grąžinti dalimis per ilgesnį laiką. VMI Nepriemokų skyrius nustatė mums terminą susimokėti GPM, mes ėmėme vykdyti įvairias akcijas, taikyti nuolaidas, kad padidintume apyvartą, o savivaldybė tiesiog sustabdė alkoholio prekybos licenciją“, – kalba Aušra Žukauskaitė, Vilniaus „Bičiulių avilio“ direktorės pavaduotoja.

„Avilio“ skola valstybei – apie 50 tūkst. litų. Kiek daugiau nei pusę jos, pasak A.Žukauskaitės, įmonė rengėsi sumokėti iki šio mėnesio pabaigos – taip susitarta su VMI. Kitą dalį skolos būtų leista grąžinti dalimis.

Dėl nesumokėtų PVM ir turto mokesčio už gruodžio mėnesį teisės prekiauti alkoholiu ir tabaku neteko ir UAB „Sorenta“, kuriai priklauso Vilniaus centre esantis restoranas „Sorento“. Vakar alkoholiu uždrausta prekiauti maždaug 10 viešojo maitinimo įstaigų, priklausančių UAB „Ultrapramogos“. Bendrovė valdo picerijų tinklą „Mambopizza“.

Restoranų, kavinių ir barų savininkai tvirtina, kad uždraudus prekiauti alkoholiu jie pasmerkti žlugti, rašo „Verslo žinios“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką