Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 12 01, 12:52

Investuojantys tėvai tuo „užkrečia“ ir savo vaikus – finansinis raštingumas ugdomas praktiškai

Vis daugiau lietuvių atrandant investavimą, daugėja ir nepilnamečių investuotojų. Sutelktinio finansavimo platformoje „Profitus“ nuo balandžio, kai atsirado tokia galimybė, į nekilnojamąjį turtą per šią platformą investavo 120 jaunuolių iki 18 metų, bendra investicijų suma siekia 25 tūkstančius eurų, rašoma pranešime spaudai.
Taupymas ir investavimas 3
Taupymas ir investavimas 3

Sutelktinio finansavimo platformos „Profitus“ marketingo vadovės Monikos Lenčickaitės teigimu, tiek investuota per 7 mėnesius, nes galimybė tėvams sukurti paskyrą nepilnamečiui, šioje platformoje atsirado 2021 metų balandį.

„Dažniausiai tai mūsų klientų vaikai, arba investuojančių suaugusių giminaičiai – dukterėčios ar sūnėnai. Investicijoms skiriami pinigai yra dvejopi. Vieni investuoja vaikų santaupas. Be abejo, su vaikų sutikimu, kiek teko bendrauti su klientais. Kiti tėvai vaikui paskyrą platformoje sukuria kaip alternatyvą banko sąskaitai. Jų tikslas yra ilgalaikis taupymas vaikų ateičiai, pavyzdžiui – studijoms. Kadangi bankuose palūkanos minimalios arba nulinės, ieškoma variantų, kaip ilgalaikes santaupas apsaugoti nuo infliacijos“, – pasakoja M.Lenčickaitė.

Asmeninio archyvo nuotrauka/Sutelktinio finansavimo platformos „Profitus“ marketingo vadovė Monika Lenčickaitė
Asmeninio archyvo nuotrauka/Sutelktinio finansavimo platformos „Profitus“ marketingo vadovė Monika Lenčickaitė

Investuojantys vaikų santaupas teigia norintys vaikus supažindinti su investicijų galimybe, o tai padaryti realiai investuojant vaikų santaupas yra gana efektyvu. Vaikai tada domisi, kaip jų santaupoms „sekasi“ augti, renkantis, į kokį NT objektą investuoti, kalbamasi apie didesnių ir mažesnių palūkanų galimybes ir trūkumus, apie investavimo riziką. Taip pat – ir apie mokesčius, nors Lietuvoje apmokestinamos tik 500 eurų per metus viršijančios palūkanos, o norint tiek uždirbti reikia investuoti daugiau kaip 6-7 tūkstančius eurų.

„Mūsų platformoje vaikų paskyrą sukuria tėvai, yra aiškūs saugumo reikalavimai, iš esmės, procesas labai panašus į banko sąskaitos atidarymą. Jeigu tėvai nori leisti vaikui pačiam investuoti, tai yra, rinktis objektų, į kuriuos investuos, rizikingumą, ir skirstyti jo paskyroje esančius pinigus, reikalingas raštiškas tėvų sutikimas“, – paaiškina „Profitus“ atstovė.

Daugiausia investuojančių vaikų šiuo metu yra iš Vilniaus, jie sudaro daugiau nei pusė visų jaunųjų investuotojų. Dauguma tokių investuotojų – 16-17 metų. Jauniausiam investuotojui galėjo būti vos 6 mėnesiai, tačiau tokio amžiaus kūdikiui šiuo metu nėra galimybių sukurti paskyros, nes ir banko sąskaitą šiuo metu Lietuvoje galima sukurti vaikui nuo 7 metų.

Dažniausia vienos investicijos suma yra nuo 100 iki 500 eurų, panašios sumos sudaro ir vaikų „investicinį portfelį“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką