TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Investuotojų forumas su Šalčininkų savivaldybe kartu rengs investicijų pritraukimo strategiją

Investuotojų forumas su Šalčininkų savivaldybe kartu rengs investicijų pritraukimo strategiją
Investor's Forum nuotr. / Investuotojų forumas su Šalčininkų savivaldybe kartu rengs investicijų pritraukimo strategiją
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiausius investuotojus į Lietuvos ekonomiką vienijanti asociacija „Investors‘ Forum“ pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Šalčininkų rajono savivaldybe. Susitarimu šalys įsipareigoja dalytis patirtimi ir profesinėmis žiniomis rengiant investicijų pritraukimo į Šalčininkų rajoną strategiją. Tai – pirmas tokio pobūdžio bendradarbiavimo susitarimas tarp investuotojus vienijančios asociacijos ir savivaldybės.

„Investors‘ Forum“ nariai atkreipia dėmesį, kad šiuo metu didžiausi investicijų srautai nukreipti į didžiuosius šalies miestus. Ir nors aktyviai diskutuojama apie investicijų pritraukimą į mažesnes savivaldybes, tam visų pirma būtinos kryptingos pačios vietos valdžios bei gyventojų pastangos.

„Investicinį klimatą lemia ne tik mokesčių sistema ar padėtis darbo rinkoje, bet ir vietos valdžios bei visuomenės požiūris į investuotojus. Inicijuodamas bendradarbiavimą su Investuotoju forumu rengiant investicijų pritraukimo strategiją, Šalčininkų rajonas sukuria gerą precedentą bei atskleidžia vietos valdžios pastangas kurti patrauklią investicinę aplinką“, ‒ teigė asociacijos „Investors‘ Forum“ valdybos pirmininkas Rolandas Valiūnas.

„Investuotojai kartais pastebi susidarantys įspūdį, kad kai kuriose savivaldybėse jų investicijų tiesiog niekam nereikia. Tačiau susitikimas su Šalčininkų rajono savivaldybės ir verslo atstovais atskleidė, jog gali būti ir visiškai priešingai. Mus nepaprastai džiugina rodoma iniciatyva, aktyvumas ir noras bendradarbiauti, todėl pagrįstai tikimės, jog ši partnerystė bus sėkminga bei itin rezultatyvi“, ‒ pažymėjo „Investors‘ Forum“ vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė.

Investuotojai kartais pastebi susidarantys įspūdį, kad kai kuriose savivaldybėse jų investicijų tiesiog niekam nereikia. Tačiau susitikimas su Šalčininkų rajono savivaldybės ir verslo atstovais atskleidė, jog gali būti ir visiškai priešingai.

Šalčininkų rajono meras Zdislavas Palevičius teigia, jog rajonas investuotojams patrauklus dėl palankios geografinės padėties ir palyginti nedidelio atstumo nuo sostinės bei kaimyninės Baltarusijos. Švari aplinka, išplėtota infrastruktūra ir patogus susisiekimas, savivaldybę kertantis tarptautinis magistralinis kelias Vilnius‒Lyda ir geležinkelis Vilnius‒Lyda – taip pat reikšmingi rajono privalumai.

„Bene svarbiausias veiksnys, kuriantis palankų verslo klimatą, yra aktyvi ir veikli gyventojų bendruomenė. Rajono gyventojai yra gana aukštos kvalifikacijos, įvairiakalbiai ir noriai imasi verslo, todėl nedarbo lygis rajone yra palyginti žemas. Savivaldybė taip pat deda visas pastangas investicijoms palankiai aplinkai kurti: esame parengę visus teritorinius planavimo dokumentus, bendruosius ir specialiuosius planus. Kartu su investuotojais esame pasirengę plėtoti infrastruktūros, turizmo projektus, ieškoti ir pasiūlyti investuotojų poreikius atitinkančių žemės sklypų bei pastatų“, ‒ kalbėjo Šalčininkų rajono meras Z.Palevičius.

VšĮ „Investuok Lietuvoje“ l.e.p. generalinio direktoriaus Arvydo Arnašiaus teigimu, labai svarbu, kad savivaldybės pačios aktyviai siektų pritraukti investicijų. „Investuotojams būtina, kad savivaldybės veiktų ir skaidriai, ir operatyviai teikdamos būtinas paslaugas ‒ pavyzdžiui, išduodant statybų leidimus, tvarkant teritorijų planavimo dokumentus. Be to, vietos valdžios atstovai turi aktyviai kalbėti su jų regione jau dirbančiais verslininkais  ir padėti spręsti sistemines problemas. VšĮ „Investuok Lietuvoje“ remia savivaldybių siekį išnaudoti savo potencialą pritraukiant investuotojus ir teikia pagalbą tobulinant savivaldybių rinkodarą, analizuoja savivaldybių paslaugų kokybę bei teikia siūlymus kaip ją pagerinti“, – sako A.Arnašius.

Šalčininkų rajono savivaldybė palankiai vertinama dėl vienos mažiausių šalyje verslo liudijimų kainos, investicijoms skirtų žemės sklypų. Vis dėlto, pagal vienam gyventojui tenkantį investicijų kiekį, Šalčininkų rajonas dar gerokai atsilieka nuo šalies vidurkio. Bendradarbiaudama su asociacija „Investors‘ Forum“, savivaldybė ieškos būdų geriausiai pateikti savo privalumus investuotojams ir pritraukti juos į rajoną.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką