TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Irena Degutienė: „Lietuva turėtų mokytis iš Japonijos, kaip kurti ir plėtoti smulkųjį ir vidutinį verslą“

Irena Degutienė
LR ambasados Tokijuje, Algirdo Dambrausko nuotrauka / Irena Degutienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vizitą Japonijoje tęsianti Seimo Pirmininkė Irena Degutienė teigia, kad Lietuva turėtų iš Japonijos mokytis, kaip kurti ir palaikyti smulkųjį ir vidutinį verslą, kuris tampa viduriniosios klasės oraus ir atsakingo gyvenimo pagrindu.

Tai I.Degutienė sakė po susitikimo su Japonijos užsienio prekybos organizacijos (JETRO) prezidentu Hidehiro‘u Yokoo‘u ir kitais vadovais.

Organizacijos vadovai pristatė Seimo Pirmininkei JETRO veiklą, domėjosi galimybėmis investuoti Lietuvoje ir sulaukti daugiau Lietuvos investicijų bei produkcijos Japonijoje.

Seimo Pirmininkė pristatė galimybes investuoti Lietuvoje, informavo, kad Lietuva yra priėmusi nacionalinę investicijų pritraukimo 2011-2021 metais programą, turi aiškią šios srities strategiją ir taiko konkrečias mokestines nuolaidas užsienio investuotojams.

JETRO ypatingą dėmesį skiria Japonijos smulkaus ir vidutinio verslo informavimui apie galimybes investuoti užsienyje ir pritraukti investicijų Japonijoje.

„Mums reikėtų daugiau informacijos apie tokias galimybes Lietuvoje, taip pat tikėtumėmės ir daugiau žinių apie produktus ir investicijas, kuriuos Lietuvos verslas galėtų pasiūlyti Japonijai. Mūsų organizacijos užduotis – pristatyti šią informaciją smulkaus ir vidutinio verslo įmonėms, kurios sudaro didelę dalį Japonijos ekonomikos ir iš kurių gaunamų pajamų gyvena didžioji dauguma viduriniosios klasės Japonijoje atstovų“, – sakė JETRO prezidentas.

Seimo Pirmininkė pabrėžė, kad Lietuvai bendradarbiavimas su Japonija būtų labai naudingas, nes suteiktų galimybę mokytis kitokios verslo kultūros, kurioje didelis dėmesys skiriamas viduriniosios klasės pajamas užtikrinančio smulkaus ir vidutinio verslo vystymui.

„Lietuva turi daug ko išmokti iš Japonijos, ypač smulkaus ir vidutinio verslo plėtros srityje. Juk būtent šis verslas Japonijoje užtikrina viduriniosios klasės pajamas, kurios šios klasės atstovams leidžia jaustis oriais ir atsakingais piliečiais“, – sakė I. Degutienė.

JETRO glaudžiai bendradarbiauja su Japonijos Vyriausybe ir skatina prekybą ir investicijas. Dabar organizacija itin daug dėmesio skiria tiesioginėms užsienio investicijoms Japonijoje ir padeda vidutinėms Japonijos įmonėms kuo geriau pasinaudoti pasaulinio eksporto potencialu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką