Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įrengus „Lietuvos geležinkelių“ eismo valdymo centrą teigiamus pokyčius pajaus visi keleiviai

Vilniaus geležinkelio stotis antradienio pavakarę.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Vilniaus geležinkelio stotis
Šaltinis: 15min
0
A A

„Systra“ ir „Optimalus ryšys“ prižiūrės „Lietuvos geležinkelių“ eismo valdymo centro įrengimą. Anot „Lietuvos geležinkelių“ atstovų, šis iš 2007-2013 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamas centras užtikrins patikimą ir saugų traukinių eismo organizavimą.

Kaip pranešė BNS, bendrovė „Systra“ ir Lietuvos informacinių technologijų įmonė „Optimalus ryšys“ eismo valdymo centro įrengimo techninę priežiūrą atliks už 1,55 mln. litų. Darbai iš dalies bus finansuojami ES Sanglaudos fondo lėšomis.

„Optimalus ryšys“ už 513 tūkst. litų yra atlikęs centro kūrimo galimybių studiją, o už 73,9 mln. litų jį įrengs Ispanijos bendrovė „Indra Sistemas“. Projektui planuojama gauti 62,8 mln. litų Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos.

Visa informacija – vienoje būstinėje

Kaip teigia „Lietuvos geležinkelių“ atstovai, eismo valdymo centras – pagrindinė visos geležinkelių infrastruktūros dalis, užtikrinsianti patikimą ir saugų traukinių eismo organizavimą, jo valdymą bei stabilią telekomunikacijų, signalizacijos ir elektros tiekimo sistemų kontrolę visame Lietuvos geležinkelių tinkle.

Padidės vidutiniai greičiai, sumažės avarijų skaičius, pagerės susisiekimas ir traukinių eismo saugumas.Specialistai tvirtina, kad įrengus centrą visa geležinkelių eismo informacija bus vienoje būstinėje. Būtent tai leis efektyviau planuoti traukinių eismą, maksimaliai automatizuoti jo valdymą, operatyviai reaguoti į situacijas bei priimti būtinus sprendimus, kas yra ypač svarbu ekstremalių atvejų metu.

Keleiviai pajaus pokyčius

„Lietuvos geležinkelių“ atstovai sako, jog šių darbų nulemtus pokyčius pajus visi keleiviai. Prognozuojama, kad dėl to padidės vidutiniai greičiai, sumažės avarijų skaičius, pagerės susisiekimas ir traukinių eismo saugumas.

„Taip pat bus užkirstas kelias nesankcionuotiems veiksmams, konfliktams ir pavojingoms situacijoms“, – sako „Lietuvos geležinkelių“ atstovai.

Naujasis eismo valdymo centras tenkins visus ES geležinkeliams keliamus reikalavimus.

 

Logo ES

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką